שלום אלי: יש לי שאלה שחוזרת על עצמה בכל הפגישות שלי. כיצד ניתן לזהות את יראת השמים של הצד השני. אומנם הבנות  שואלות אותי אם אני מקפיד על תפילות, לימוד תורה, וכ"ו כך שנראה שזה חשוב להן. אך כיצד אני מזהה את יראת השמים שלהן בלי קשר אליי?

שלום לך: אספר לך סיפור. לפני  25 שנה כשלמדתי במכון מאיר. היה לי חבר שיצא לדייטים והתלבט באותה השאלה. הוא שאל מספר רבנים, וגם קיבל מספר תשובות. אך כנראה שאף אחת מהתשובות לא סיפקה אותו. הבחור החליט לשאול את הרב מרדכי אליהו זצ"ל, ואכן כך עשה. לאחר 4 שעות בתור הוא נכנס לרב אליהו ושאל את שאלתו. הרב אליהו ענה לו בקצרה "אם היא מברכת אז יש לה יראת שמים!!!" זה הוא שאל הבחור בתמיהה? כן השיב לו הרב. והמשמש כבר התחיל להראות לבחור את הכיוון לדלת היציאה.

למעלה מ-20 שנה לא הבנתי את תשובת הרב אליהו. הרי כל הבנות שפגשנו היו מברכות? עד שראיתי באחד הספרים מקור שהפנה לדברי המהרח"ו בשם האר"י הקדוש שכתב: "גם אמר לי מורי ז"ל כי עיקר השגת האדם אל רוח הקודש תלויה ע"י כוונת האדם וזהירותו בכל ברכות הנהנין. לפי שעל ידם מתבטל כוח הקליפות הנאחזים במאכלים החומרים ומדבקים באדם האוכל. וע"י הברכות הנאמרות בכוונה הוא מסיר מהם הקליפות ומזכך חומר שלו, ונעשה זך לקבל הקדושה. (שער רוח הקודש לד,ב)

כשראיתי את המקור הנ"ל נזכרתי בקושיה שהיתה לי משך 20 שנה. באחת התיישבה לי הקושיה. שהרי אם עיקר קדושת האדם ע"י ברכות הנהנין בכוונה. הרי כדברי הרב אליהו: אם היא מברכת אז יש לה יראת שמים!
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים