אחת השאלות הקריטיות בדרך לחתונה היא.  . . כיצד לקבל ההצעות.
ישנם שלוש דרכים עיקריות לקבלת הצעות.
חשוב לי להדגיש שעל מנת להתחתן תוך שנה אחת, או פחות מכך. אי אפשר לקבל הצעות פעם בחצי שנה או מספר חודשים.  אלא במידה והדייטים נופלים כדאי לעמוד בקצב של קבלת הצעה אחת לשבועיים. אך זה המקום לציין שאם עברתם 10 פגישות שונות, וכולן נפלו. כדאיי לעצור ולעשות חשבון נפש, כנראה משהו בהתנהלות שלכם אינו נכון, ויש לבדוק זאת.

שלושת הדרכים הנפוצות לקבלת הצעות לדייט

  • אתרי הכרויות
  • שדכניות
  • חברים / משפחה
לכל אחת מהדרכים היתרונות שלה, והחסרונות שלה. במאמר זה ננסה לעשות סדר בבלגן.

אתרי הכרויות - יתרונות
מספר רב של אנשים / נשים,  מגוון גדול של זרמים ודעות, תמנות המועמדים/ות. תחת הכותרת הזו של אתרי הכרויות אני מכניס גם את קבוצות הפייסבוק והוואצאפ.

אתרי הכרויות - חסרונות
חוסר מיקוד, בזבוז זמן, גורם לאנשים לשפוט ע"פ מראה חיצוני מבלי להכיר את האישיות של הצד השני. אי אפשר לדעת באמת עם מי אני הולך להפגש, כל הנודניקים מציקים, גורם לאנשים להיות בררנים מדי, וכן לזלזל בפגישות כי ישנם הצעות רבות אחרות המחכות בתור. לא חוזרים אליי להודעות שאני שולח לצד השני, ועוד.  
בקיצור : ע"פ הסטטיסטיקה מאז פרצו אתרי ההכרויות לעולמנו. בעיית הרווקות המאוחרת לא קטנה, אלא רק גדלה. אומנם ישנם גורמים נוספים שהביאו לכך, אך למרות השפע הגדול שבאתרי ההכרויות, אתרי ההכרויות לא פתרו את הבעיה, ובמידת מה גם החריפו אותה.

אתרי הכרויות - מסקנה : באמת לא חשוב אם אתה נמצא בשליש גן עדן, בשניים שהם אחד, או בשבע ברכות (מלבד הכסף שאתה משלם) המאפיינים שאמרתי נוגעים לכולם. אולם אתה קובע כמה זמן בשבוע אתה גולש באתר, כיצד אתה מחפש וכ"ו.
כך שלמסקנה אם את/ה לא בא מוכן לאתר הכרויות.  שליש גן עדן לדוגמא, עבורך יכול להיות גם שני שליש גיהנום. אולם אם אתה מגיע עם אישיות ברורה ומגדיר לעצמך כללים מוצקים לגלישה באתר. (כמה שעוד בשבוע, מיקוד חיפוש, רצינות, ועוד)  יש סיכוי טוב שתמצא שם את החצי השני שלך. מבלי לעבור הרבה מפכי נפש בדרך. שדכניות - יתרונות
הרבה יותר ממוקד מאתרי הכרויות, בד"כ אנשים יותר רציניים, אחוזי הצלחה גבוהים יותר מאשר באתרי הכרויות, 

שדכניות - חסרונות
עולה הרבה יותר כסף, הצעות אחת ל . . .  ., מגוון מצומצם יותר מאשר באתרי הכרויות.

שדכניות  - מסקנה
אם נמאס לך כבר מאתרי ההכרויות, ואת/ה בשל לקשר רציני מחייב בלי משחקים. זה הזמן לנוח מעט מאתרי ההכרויות ולקבל הצעות בקצב יותר איטי, אך יותר ממוקד ומבורר מראש. 
יש לשים לב לגבי התשלום, לא לשלם סכומים מופרזים מראש. אלא רק תשלום ראשוני של דמי רישום של 500 - 250 שקל. ואת השאר תשלמו רק במקרה של חתונה.
מקובל במקומותינו לשלם עד 1,000$, אני שמעתי גם על מקרים של 10,000 שקל במקרה של חתונה. לכן צריך לשים לב לכל הפרטים האלו מראש.חברים / משפחה - יתרונות
חוסך את הכאב ראש של אתרי ההכרויות מצד אחד, ומצד שני את ההוצאה הכספית של השדכניות. בניגוד לאתרי הכרויות ושדכניות, ההצעה ע"פ רוב באה מאנשים שמכירים אותך אישית.
עד גיל 25 בד"כ יש הרבה הצעות מהכיוון הזה דווקא, לאחר מכן זה נרגע (כדאי לנצל) בד"כ הצעות מחברים מגיעים כאשר אתם נמצאים במסגרת לימודית כל שהיא. אך כאשר עוזבים את המסגרת גם ההצעות מהכיוון הזה נעלמות. 

זה המקום לציין לטובה את אולפנת קרית ארבע. שם יש שתי בוגרות בכל מחזור הדואגות לכל החברות שנשארו רווקות החל מסוף השירות הלאומי. כך שגם אם את בת 24 ומזמן כבר שכחת מה למדת באולפנה. יש סיכוי טוב שתקבלי טלפון מהאחראית על המחזור שלך לספסל הלימודים. שתתעניין בך ותציע לך הצעות של בחורים שבנות אחרות מהאולפנה נפגשו איתם, והן ממליצות עליהם.

אם אין כזה דבר באולפנה / מדרשה / ישיבה. . .  .שלמדת בו. זה לא מאוחר להקים. תמצא עוד שותפ/ה לדבר, תאתר את רשימות הקשר מהעבר,  וקדימה לעבודה. הרבה אנשים יגידו לך תודה על כך. וגם כמובן הדבר יקדם את השידוך שלך.


חברים / משפחה  - חסרונות
לא מדובר בד"כ בשדכנים מקצוענים, לכן יש הרבה פגישות לא מבוררות (בדומה לאתרי הכרויות) 

חברים / משפחה - מסקנה
מקור טוב לקבלת הצעות עד בערך גיל 25. לאחר מכן השערים הולכים ונסגרים בהדרגה. יש לברר  את הפרטים על הצד השני ולוודא שלא מדובר בשידוך חובבני מדי. מצד שני יש לזרום עם ההצעות ולא להיתקע, ודאי יותר מאשר הצעות מאתרי הכרויות. שם "השדכן" לא מכיר את הצד השני.


סיכום הסיכומים
הבחירה בין מקורות ההצעות השונים היא לא :  או, או. אלא :  גם וגם. לכל דרך הכרות יש את היתרונות שלה, ובד"כ גם את הגיל שמשתמשים בה. גם היתרון היחיד של אתרי ההכרויות (השפע העצום ומגוון הדעות) הוא יתרון משמעותי אם אין לך הצעות אחרות יותר מדויקות. 
יש לציין שהיום אתרי הכרויות הופכים יותר ויותר להיות אתרי הכרויות בחינם. וכך גם קורה באתרי הכרויות לדתיים. 

אולם מעבר לכל הנאמר לעיל על הדרך בה מקבלים הצעות. יש לשים לב לשני הדברים הבאים

  1. עם נפגשת עם 10 אנשים/ נשים שונים. ועדיין לא התחתנת. או עברה שנה מאז הפגישה הראשונה שלך ועדיין לא התחתנת. (אין לי הצעות זה לא תירוץ, זה פועל יוצא של עשיה פאסיבית) זה כבר לא משנה מהיכן תקבל/י הצעות הבאות וכמה הצעות יהיו לך.   שהרי את הטעויות גומרות הדייטים שעשית בפגישה מספר-1 תעשה גם בפגישה מספר -  51, אם לא תבין מה הטעויות שלך ולא תשפר אותם.  
  2. מפני שאני מאמין, וגם הוכחתי שאפשר להגיע לחתונה תוך שנה אחת בלבד, וכל השאר הוא בזבוז זמן. אם מסיבה כל שהיא את/ה נפגש למעלה משנה ועדיין לא התחתנת. זה הזמן להרים אליי טלפון על מנת שנברר יחד איתך את הדרך הטובה ביותר עבורך, להקים את ביתך בקרוב.


מבצע לאיכותיים בלבד
אם את/ה אדם איכותי הנפגש כבר למעלה מחמש שנים - ללא תוצאות
מגיע לך שיחת ייעוץ באורך שעה וחצי - בחינם

לפרטים ורישום יש ללחוץ כאן
מצווה בקליק - העבר/י מאמר זה לכל חבריך הזקוקים לו


אני מאחל לכולם בהצלחה רבה
אלי גרון
ביה"ס לזוגיות באוי כלה
להתיעצות  - 02-5792540 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים