הבחור חתך כי היא לא מתאפרת  - מה עושים ?


ראשית אני חייב להתנצל בפני כל הנשים הנכבדות שאולי נפגעו מהכותרת שלי הפעם

אבל אני כאן על מנת להגיד את האמת, גם אם היא לא פשוטה. גם אם יש מי שנפגע מכך. לא על מנת לפגוע חלילה, אלא על מנת לתקן ולשפר.
אומנם נכון, לא קרה לי מעולם שגבר אמר לי "היא לא נראית לי, או אני חותך, משום שהיא לא מתאפרת. זה לא מה שאומרים לי.

אבל מאידך כל מי שמתעסק בעולם השידוכים ודאי שמע לא פעם את המשפט "אני לא מתחבר למראה שלה"  "היא לא מספיק יפה" "היא לא נראית לי" ועוד
משפטים שמעבירים לי צמרמורט בכל הגב כאשר אדם המחשיב עצמו לדתי, ואף קורא לעצמו "תורני" מסביר לי בדרך זו את הסיבה מדוע הפסיק את הקשר אחרי פגישה ראשונה.

ראשית זה מרגיז אותי, ולא פחות מכך משפיל ופוגע. אבל לך תסביר לגברים הרוצים אישה לכל החיים, שאפשר להתחתן גם עם מי שהיא לא בראש הפרמידה של היופי  (פרמידה שקבעו לנו הגויים . . .)

שנית : הרי כל בנות ישראל יפות הן, אני אישית לא פגשתי מימי בחורה יהודיה שלא היתה יפה ומקסימה  - באמת.   אבל למרות שברור שאני צודק (תודה) לך תסביר זאת למי שמחפש דווקא מראה מסוים. ולא פתוח לראות לא את היופי החיצוני שעדיין לא פגש, ולכן לא מרגיש הזדהות איתו. וקל וחומר לא פתוח לראות ולתת סיכוי ליופי הפנימי של נשמה טובה שאיתה הוא נפגש.

שהרי האמת היא שאם אותם גברים יתנו קצת יותר סיכוי לעצמם להצליח בפגישות. הם יגלו בנות מקסימות ונהדרות. אם הם רק ישימו יותר לב לדברים "פחות חשובים" לבניית בית. כמו מידות ויראת שמים. הם יגלו את עומק הנשמה הטהור של אותן הבחורות – ויתאהבו בו. אהבה הרבה יותר אמיתית עמוקה ויציבה, מאשר אהבה חיצונית של מראה מסוים המשקר להם בדמיונותיו הכוזבים על קשר איתן בין הנפשות, יראת שמים ומידות טובות.

אבל מדוע אני כותב זאת, מדוע דווקא עכשיו ? הרי תקופה ארוכה העדפתי לדבר על נושאים אחרים, הנראים יותר מהותיים לעולם הפגישות. זאת משום שבאופן אישי לא נוח לי לדבר על נושא זה – אני נסלד מלדבר עליו, וליבי מלא חלחלה מלדבר על יופי כאשר מדברים על שידוכים, הרגשת מועקה מלווה אותי, הרגשה שכאילו שאני  "מוכר סחורה בשוק הבשר"

אלא שלאחרונה נפל דבר. ביום חמישי האחרון העברתי סדנא בשם "כיצד להצליח בדייט הראשון"   סדנא שעברה בהצלחה רבה, וניתן כעת לצפות בה באתר ביה"ס לזוגיות בואי כלה. בסדנא הצגתי את אחד הסקרים שעשיתי באתר. סקר בנושא "על מה אתה פוסל בדייט" תוצאת הסקר הבולטת היתה, שהדבר הראשון שפוסלים עליו, לפני כל דבר אחר הוא על. . . (ניחשתם נכון)
על היופי.

לכן כאשר הצגתי זאת בפני הקהל, קהל שישבו בו בערך 40 בנות. שאלתי את הבנות שאלה. "מי באה לכאן מאופרת" לצערי הרב ולדאבון ליבי. רק 4-5 בנות הרימו את היד בחיוך ואמרו שבאו מאופרות.
כלפי חוץ לא אמרתי מילה, רק הצבעתי שוב על הסקר המראה שהסיבה הראשונה לנפילת הדייטים הראשונים בקשר (שרוב הדייטים נופלים בדייט הראשון) היא על המראה, וביקשתי מהבנות לקחת את הנושא לתשומת ליבן.

אך פנימה בלב הרגשתי הרגשת החמצה עזה. כיצד זה בנות באות לערב פנויים פנויות המשתתפים בו בערך 40 גברים אם לא יותר, כאשר הן לא מאופרות ונראה שרובן לא התלבשו באופן מיוחד לערב זה ?

אני יודע יש כאן מקום גדול ללמד זכות.   גם הן מרגישות "בשוק הבשר" גם הן מעדיפות גברים שיודעים להביט פנימי לעומק האישיות ולא חותכים קשר כי הגבר ציפה למראה אחר, או מראה מסוים.

לא רציתי גם לדבר על כך בסדנא יותר ממשפט אחד ברמז, שהרי נשים חכמות הן, ומספיק רמז דק על מנת להעביר את המסר, בלי לפגוע במי שיושבת בסדנת פנויים פנויות כשהיא לא מאופרת ולא התלבשה במיוחד לערב זה.

אך מה האמת ? מי צודק כאן ? הגברים או הנשים, או אולי שניהם גם יחד. שהרי רוב הנשים הקוראות מאמר זה, באופן סטטיסטי ודאי נפסלו ע"י גברים אי אלו פעמים. וע"פ הסקר הנ"ל סיבת המראה היא הסיבת הראשונה שעליה גברים פוסלים.  כך שכנראה רבות הנשים שקוראות מאמר זה שנפסלו על מראה. למרות שכבר כתבתי ואני חוזר ואומר שעדיין לא פגשתי בת ישראל שהיא לא יפה ומקסימה, ואין מה לעשות הצדק נמצא אצלי (ושוב תודה לעצמי)

מהתבוננות מחודשת בדברי חז"ל בסוף מסכת תענית עולה, כי בנות ישראל שהיו יוצאות לחול בכרמים בט"ו באב וביום הכיפורים על מנת למצוא שידוך, היו דואגות להראות טוב. הן היו לובשות כלי (בגדי) לבן על מנת שלא לבייש את מי שאין לה. כלומר הן היו מתלבשות במיוחד למפגשי פנויים ופנויות אלו. דווקא בגדי לבן משום שהן היו דואגות להראות טוב, ומתוך כך דאגו שגם מי שאין לה ,שתראה טוב, על מנת שגם היא תמצא חתן.

לא מהנמנע שהן גם היו מאופרות ומבושמות, או יותר נכון לומר שסביר יותר שהן היו גם מאופרות ומבושמות. כפי שמופיע לא פעם בדברי חז"ל על "תכשיטי נשים" ושמן אפרסמון וכדומה. שהרי ע"פ חז"ל אישה צריכה להיות יפה לבעלה. ולעניות דעתי בדורינו (ע"פ מה שאנו רואים) זה מתחיל עוד מהדייט הראשון. ואישה צריכה להראות בפגישות במיטבה, מלאת חן וחיוניות. על מנת שהשדכן לא ישמע שוב את המשפט  "בחורה טובה, אבל לא התחברתי למראה שלה" ואם האיפור עדין ובדרך המקובלת, נראה לי שאין כאן בעיה של צניעות.

לא אוכל לסיים בלי מילה של גבר לגברים. (נשים אל תקראו את זה ! ! ! )

גברים : אל תחפשו אישה יפה – אבוד לכם !
היתה רק אישה אחת יפה בעולם ואני כבר התחתנתי איתה !
(מעבר לכך הכל סובייקטיבי בעיניי המתבונן)
 
בהצלחה לכולם/ן
אלי גרון
ביה"ס לזוגיות בואי כלה

 

 
 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים