טיפ מספר -1 גישה נכונה להצלחה בדייטים

עוד לפני הדייט הראשון, או מתן טיפ כיצד להצליח בדייטים עצמן, אני רוצה לדבר איתך על אחת הסיבות מדוע קשה לחלק מהאנשים להתקדם מהדייטים לחתונה. או בכלל להתחתן.
הסיבה בד"כ שתולה עמוק עמוק בתת מודע של אנשים מסוימים, מעכבת אותם מלהתחתן מבלי שיהיו מודעים לכך. היא פועלת על התת מודע שלהם, ומסכלת כל ניסיון של המודע למצוא בן זוג או בת זוג.

תפיסת עולם זו השתולה במודע ובתת מודע של אנשים, היא תפיסה האומרתשחתונה היא הרס החיים, או לכל הפחות צמצום החיים.  אך אין מה לעשות, חייבים להתחתן ולכן אני מקדים לדבר עליה לפני כל עצה אחרת כיצד להצליח בדייטים.

אומנם זה נשמע משפט קיצוני, אך אנשים אומרים זאת בכל מיני צורות שאם נבין אותם לעומק, נגיע למשפט שכתבתי, מדובר במשפטים הנזרקים מפיהם של אנשים בהזדמנויות שונות כמו :  

 
  • קודם כל נעשה חיים, אחר כך נתחתן
  • תן לחיות, אני עוד צעיר
  • עכשיו צריך לחיות, אחר כך אתחתן
  • לא עכשיו, עוד יהיה לי את כל החיים לשלם משכנתא
  • וכדומה.
כל מיני תשובות האומרות שחתונה = היפך החיים.
מציינות גישה החבויה או גלויה בנפש  
שאינה מזהה את החתונה עם החיים אלא עם פחד מצמצום החיים,
ואת הרווקות עם החיים בעוצמות גבוהות יותר.


עם גישה כזו ספק באמת אם אותם פנויים פנויות יגיעו לחופה ומתי.
 גם אם אותם אנשים יגידו בכל פה שהם רוצים להתחתן, התת מודע שלהם לא יתן להם ויעצור את התהליך. גם אם באופן הגיוני לא תיהיה לכך סיבה מוצדקת – כבר יהיה על מה לפסול
(את השני כמובן)

 
על כן אם את/ה לא נמצא/ת  בקטגוריה הזו ומסיבות אחרות לא הגעת עדיין לחתונה, כדאי לעבור הלאה יש לי מספר מאמרים אחרים חשובים עבורך. 

אך אם את/ה נמצאים בקטגוריה הזו, זה המאמר שלכם .


נחזור לעניין שלנו
אם זו הנקודה הנסתרת שלך עוד לפני שדיברנו על הדייטים עצמם. עליך להמיס את ההתנגדות הפנימית שלך לחתונה. ובעצם לאמץ לעצמך גישה אחרת בחיים האומרת  :

אם עד היום חשבתי שכשאתחתן לא אהיה אדם חופשי ולכן אהיה אומלל, היום אחשוב שלהיות נשוי זה להיות נאהב, מוערך, ומאושר.
והבדידות שלי כרווק היא האומללות היותר קשה בחיים.
הנישואין הם אלו שינחילו לי את האושר ואהבה.
 
אם עד היום חשבתי שלהוליד ילדים זה לסבול ולהשתעבד.
היום אחפוץ בחיים ובהבאת חיים חדשים לעולם
באופן שאכיר שאין אושר גדול מכך ביקום כולו.

אם עד היום חשבתי שנישואין יעיקו עליי או יגרמו לי לאבד את העצמיות או העצמאות שלי. מפני שתמיד יהיה מי שאצטרך להתחשב בו,  להחליט ביחד מה לעשות, היכן להיות וכד' (ואולי גם מי שיחליט עבורי. . .)
היום אדע שלהיות מאושר זה לחיות לצד מישהו שאוהב אותי ודואג לי באמת.

וכדומה

בקיצור אי אפשר להתחתן עם דעות הדוחות את הנישואין, גם אם הם נמצאות רק "בבוידם של המוח", הרחק בתת מודע, מפני שהם אלו המעצבות את המודע אם אנו ערים לכך ואם לאו.

מצד שני גם אי אפשר להחליף את הנישואין והקמת המשפחה בזוגיות מתחלפת, או מגורים יחדיו ללא חתונה, כפי שקורה לרוב אצל אחינו החילוניים.

מפני שבמבחן האמיתי של תוצאת החיים. כל התחליפים לזוגיות טובה מתוך חתונה והקמת משפחה. הינם תחליפים חיוורים שאינם נותנים מענה נאות לחיים. ולמעשה גורמים סבל רב לאנשים טובים ויקרים, שרבים מהם מרגישים בחלוף השנים כי נשארו לבד, ובעצם פספסו את חייהם. ללא אפשרות להחזיר את הגלגל לאחור.פסילות בדייטים

לא פעם דייטים נפסלים כמעט בלי להכיר את המועמד/ת, מפני סיבות הנמצאות בתת מודע שלנו, המסמן לנו X על האדם היושב מולנו והצד המודע כבר מוצא את הסיבה והצידוק לכך.

אני חושב שאנו לא מודעים באמת לגודל התופעה אפילו כשהיא מתרחשת אצלנו, הרי אדם קרוב אצל עצמו, ואנו תמיד ( אבל תמיד) אלו שצודקים.
בפועל ניתן לראות זאת בכך שתמיד יש לאנשים סטיגמות מכל מיני כיוונים.
סטיגמות על עדות, על משפחות, על מוסדות לימוד, על צורת לבוש וכו' וכו' ובאמת אנו פוסלים אנשים מבלי להכיר אותם לאשורם.  לעיתים גם לא באופן שכלי, אלא מפני הפחד / הסטיגמות שלנו. התת מודע שלנו יוצר אצלנו איזה רגש כזה הגורם לנו לא להתחבר לצד השני. ועכשיו לך תסביר את זה לאנשים. . . הרי הם לא מתחברים.  


מהיכן זה מגיע אלינו
יש אנשים הסוחבים איתם דוגמאות של נישואין לא טובים, קשרים לא טובים, בדיחות או אפילו סיפורים אמיתיים על אנשים מסוימים שנשואים.   כמה הם אומללים ומסכנים.  כאילו שמצב זה מחוייב המציאות.
או כאילו שבאופן אישי אין לנו שליטה על זה.
דעות אלו חודרות לתת מודע, וגורמות  לרווקים  לגרור רגלים כאשר יצטרכו לרוץ כאיילות בהרים לפגישה הבאה. 
הרי אם אני מאמין שנישואים הם צמצום החיים, או היפך החיים (שזו הנקודה המרכזית) למה שתהייה לי מוטיבציה לרוץ לשם ? ? ? 

מפני שכולנו נגועים בכך. קשה מאוד להתחתן עם דעות (אפילו חבויות) הדוחות את הנישואים, או אפילו רק מפחדות ממנו. 
 על כן  לפני הכל אנו צריכים לאמץ לעצמנו את הדעות המעודדות ומשבחות את הנישואים ורואות בחיי הנישואין את עיקר החיים והטוב שאדם יכול וצריך להגיע אליו.


הדרך לעשות זאת היא להתבונן על החיים בעין טובה ואופטימית. שהרי אם אביט על החיים בעין ביקוריתית ושיפוטית השמה את הפגמים של החיים והחסרונות בחזית ובראש הרשימה אצלי. ודאי שאקבל תמונה קודרת שתרחיק אותי מהחתונה. ועוד האמין בטעות בכל ליבי שאני אדם "ראלי"
ולא היא, אני פשוט אדם פסימי, שזו תכונה שניתן לשנות ע"י אימון אישי המוביל לראיית החיים בעין טובה.


במילים אחרות זאת לא המציאות אשמה
אלא תמיד כל העבודה נמצאת אצלי, ולא אצל אחרים . .  .
בכלל בחיים, אך בפרט בנושא חתונה ובניית החיים.


בפרקים הבאים אכנס לעומק הדייטים החל מהדרך להתגבר על חששות ופחדים, כיצד לקבל שפע הצעות ממוקדות עבורי, ועד מה זאת אהבה, ומתי מחליטים חתונה, ועוד. 


עד אז ניתן להתרשם מתוכנית הליווי שלי לחתונה בקישור זה
תוכנית שרוב בוגריה הגיעו לחתונה תוך שנה אחת או פחות מכך
לאחר שנים ארוכות של חיפושים ויציאה לדייטיםלהתראות בפרקים הבאים

 
אלי גרון
בואי כלה : בית הספר המוביל לזוגיות מוצלחת בהשראת היהדות

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים