10 הטעויות הנפוצות בבחירת בן זוג או בת זוג
 
כבר כתבתי מאמר בשם " עשרת הדברות למציאת בן זוג או בת זוג שם דיברתי באופן חיובי מה צריך לחפש.
במאמר זה אני עוסק בצד השניממה צריך להתרחק, או יותר מדויק, מה הם הטעויות הנפוצות של אנשים במציאת בן זוג או בת זוג וכיצד להימנע מטעיות כאלו.
 

 1. לא להתחתן עם אדם שאני לא שלם עם מידותיו , אישיותו, התנהגותו , וכו'.  הוא בסדר. .  רק אם היה מתלבש/ת  קצת אחרת. . .
  מדבר קצת אחרת. . .
  חושב קצת אחרת.. . .
  לא הרבה. . . קצת.. .  .
  אבל קצת אחרת. . .
  זה נכון גם לגברים גם לנשים.  פגשתי אישה אחת שרצתה שבעלה (שהוא עובד וקובע עיתים לתורה) יתלבש כמו תלמיד ישיבה.היא לאט לאט שינתה לו את מלתחת הבגדים, כאילו בלי שישים לב. כך שבאמת בסופו של דבר היה נראה כאברך. זה התאים לעולם הדמיונות שלה.
  רק שזה לא התאים למה שהוא.
  הוא הרגיש שהיא משנה לו את האישיות והיה פיצוץ בניהם, כיום הוא חזר לבגדים הטבעיים לו והיא הבינה שהיא צריכה לאהוב את בעלה ולתמוך בו כמו שהוא. זה נכון כמובן גם לגבי גברים שרוצים שהנשים שלהם ילכו עם שרוול יותר ארוך, או כיסוי ראש שמחסה את כל השערות וכדומה בלי קשר לעניין ההלכתי. צריך להיות ברור בין איש לאישתו לפני החתונה מה הכיוון שלהם. ולא לאחר מכן לא להיות שלם עם בן /בת הזוג. או לנסות לשנות אותו/ה 
 2. לא לחפש אהבה, או התאהבות, לחפש שותפ/ה לחיים. כמובן אני לא נגד אהבה. מידה זו בנפש היא מהדברים הנפלאים שהקב"ה נתן לנו. אך הפגישות נועדו לברר אחד לשני את אישיות השני עבור האחד, והפוך. ואז (ומומלץ רק אז . . . ) כשיש התאמה ונתינה בין בני הזוג. סוף אהבה לבוא.
 3. אל תתחתנו עם "הוויטרינה" (חלון הראוה) אנשים נוטים להאחז בדברים חיצוניים כמו, מראה חיצוני, סממנים של צידקות,  כסף, תארים, מעמד , ועוד. אחרי החתונה מתגלה האישיות האמיתית של בן / בת הזוג שלכם.  לכן אל תסתכל בקנקן, אל במה שיש בו. (אומנם זה לא חידוש שלי, אך טוב להזכירו לפעמים)
 4. לא להתחתן על מנת לקבל,אלא להתחתן על מנת לתת.  ישנם אנשים שמתחתנים על מנת שידאגו להם. יש בזה צד נכון, אחרי החתונה יש מי שידאג לך (לשני המינים) בכל מיני דברים. אך המטרה של החתונה היא לתת בלי גבולות אחד לשני. צריך לשנן את זה טוב טוב. זה אומר גם לתת לשני חיים שקטים ונעמים בלי מריבות. התכונה הזו של לתת בלי גבולות בכל זוויות החיים. זה גם המתכונן הכי טוב לשלום בית. ולחילופין סגולה בדוקה לגירושין חלילה. כך שאם אתם מזהים שלצד השני יש את התכונה הזו שהוא רוצה שישרתו אותו כל הזמן - תתרחקו ממנו. שום דבר לא ישביע את תאוותו זו. לכם זה יעלה על הראש. והזוגיות תעלה על שרטון. (עם מינון נמוך של התופעה. כולנו מתמודדים, זה חלק מחיי הנישואין וזה זניח.)
 5. לא להתחתן בלי ללמוד לגבר :מה האישיות החשיבה והצרכים של האישה. ולאישה : מה הצרכים והאישיות והחשיבה של הגבר. אם לא, אתם תעשו את כל הטעויות האפשריות גם בבחירת בן הזוג או בת הזוג. וגם לאחר מכן בחיים האמיתיים ביחד.
 6. לא להתחתן בלי לברר מאנשים שונים על הבת זוג או הבן זוג שלכם. לפעמים מגלים דברים שלא חשבתם עליהם. יחד עם זאת שאני לוקח חלק מהדברים תמיד בעירבון מוגבל. אנשים נוטים להיות פרשנים יותר מאשר עדים. וכן לא כולם שופטים בעין טובה. גם אם לא שמים לב לכך. אך בכל זאת לברר זה דבר הכרחי וחשוב. (ובמיוחד אם מספר אנשים אומרים אותו דבר)
 7.   לא מתחתנים בלי לברר שהשאיפות שלכם בחיים זהות, שיש לכם אותם סדרי עדיפויות בחיים. או לפחות שאתם יודעים להסתדר עם צורת החשיבה של השני. אני כותב זאת משום שיש מקרים שמרוב התאהבות שוכחים לברר את הדברים הבסיסים. הייתי פעם בשבת חתן של איזה זוג. שבעיצומה של השבת החתן והכלה התלבטו היכן בעיקרון צריך לגור בחיים. היא אמרה רק בהתנחלות. והוא אמר פיקוח נפש דוחה התנחלות. (חתן אמיץ במיוחד) מה שלא הבנתי זה על מה הם דיברו בפגישות - לא שאלתי כמובן. "בנתיים" הם גרים בקרית אונו.
 8. יכול להיות שתתחתן עם האדם הלא נכון מפני שלא היית מספיק כנה בשלב של הפגישות. כאשר מסתירים דברים, או לא מספרים את הכל. מלבד מה שיוצרים אצל השני אחרי הנישואין, תחושות של עלבון, מרירות, כעס, השפלה , וכו'. נשים את כל זאת רגע בצד. למרות שזה כבר לא נקודת פתיחה טובה,אלא גם אם הכל היה בסדר, בחרתם באדם הלא מתאים, שסביר שאין לו (לפחות מלכתחילה) כלים, רצון, או הבנה, להתמודד עם הבעיות שהצד השני שלו הסתיר. אפילו אם יש  בעיית עור כדוגמת פזורייזיס קל. רואי לספר זאת בפגישה השלישית כשהקשר מתהדק.  (תחושת עבדו עלי בצד השני כבר כתבתי ?)
 9. לא מתחתנים אם לא מרגישים משיכה כל שהיא לצד השני וכמעט שלא כתבתי זאת, כי ממש אין טעם, למרות שזה כלל חשוב מעשרת הכללים. הבעיה היא בד"כ הפוכה. שאנשים מתלבטים ומתלבטים כי לא הרגישו בלב את מה שהסרטים מהוליווד לימדו אותם שצריך להרגיש. אז זהו – שאנחנו לא בהוליווד ושמומלץ  להתחתן גם אם אתה יושן טוב בלילה ואת הזיקוקים תשאיר לעוגה של היום הולדת (שלה כמובן -  אם אני צריך להסביר )
 10. לא מתחתנים בגלל לחצים חיצונים. לא בגלל הסבתא או הדודה, או האימא. או שלושתן ביחד שיושבים לך על הראש ואומרים: זה זה, סוף סוף, אל תיתן לו/ה לברוח. אפילו אם יגייסו את ריבנו של עולם לכך. "שלחו לך אותו/ה משמים". ואת הפסיכולוג "את/ה לא נורמלי, ועוד בגיל שלך, וכו'. לא משנה מה יהיה. אל תיתן לאחרים להחליט לך על החיים. ההחלטה והאחריות עליה צריכים להיות רק שלכם. עצות ניתן לשמוע מאחרים, אך ההחלטה רק שלכם. כל זאת לפני החתונה, אך אחרי החתונה. גם עצות אל תתנו לאחרים לתת לכם אלא אם כן זה בנוכחות הבן זוג או הבת זוג שלכם, או בהסכמתו
 


נהנית מהמאמר ?   פרגן לחבריך ושלח להם קישור 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים