נתקלים בעוד פגישה מפוספסת ועוד אחת  מפני שאין לכם על מה לדבר בפגישות ?
 זו אומנם הרגשה קשה אך בהחלט זו בעיה פתירה !


ישנם אנשים המגיעים לפגישות ומחפשים קליק מסתורי, הברקה משמים.  אך לעיתים, גם אם מדובר בפגישה טובה ובעלת פוטנציאל, חווים דקות של שקט אשר הולכות ומתארכות, לאחר כמה דקות מכירים כבר את כל ציוצי הציפורים בגינה בה יושבים, השקט מכביד על הפגישה, יוצר מועקה וחוסר זרימה.  בסופו של דבר הקשר הזה נמוג ונעלם.

מחכים לקשר הבא שגם הוא עלול להיות מאכזב באותה מידה על פי תסריט זהה, עד שאומרים יפה אחד לשני שלום ולא להתראות.  אז מה עושים? הרי מדובר בפגישות בעלות פוטנציאל, כאלו שבמידה והייתה שם זרימה בשיחה, ישנה סבירות לא מבוטלת שגם חתונה הייתה יוצאת משם.
אם כן יש לשאול כיצד יש ליצור שיחה קולחת ומענינת מלכתחילה, באופן שלא נצטרך להתמודד כלל עם שתיקות ארוכות בפגישות.

לפני מתן הפתרון במאמר זה, עלי לציין כי בסדנאות שאני עורך אני מציג מצגת ובה עשרות נושאים שניתן לדבר עליהם בפגישות. כמו גם עריכת סימולצית פגישה עם אחד או אחת ממשתפי הסדנא.  בה אני מדגים כיצד ניתן להכיר את הדייט שלי באופן ניכר בזמן קצר מאוד. ומאידך כיצד לא ניתקעים במצב בו אין על מה לדבר בפגישות. כך  שזה הוא נושא פתיר שניתן  ללמדו בהרחבה.

אולם הפתרון שאני רוצה להציע במאמר זה. בשיטת עשה זאת בעצמך - מקוצר היריעה.  הוא להשקיע מספר דקות ארוכות בישיבה עם עצמך ובהכנת רשימה מראש, על דף (נא לא להביא את הרשימה לפגישה בשום פנים ואופן) יש לכתוב מה הם הנושאים המעניינים אותך, מה קריטי מבחינתך לקשר ומה לא, מה אתה רוצה לשאול את הצד השני ומה היית מצפה לשמוע ממנו.

יש לפרט אילו שאלות מנחות אפשר לשאול את הצד השני על מנת שיספר על עצמו מבלי להילחץ, ומה אתה רוצה לספר על עצמך. יש לכתוב מה הן הפתרונות שלך לעבודה, מגורים, חינוך ילדים, גישתך לחיים, איזה סוג של בית אתה רוצה להקים, איך יראה שולחן השבת שלך, מה הם הדברים שהיית מוכן לעבוד עבורם בהתנדבות. שאלו הם הנושאים קרובים ביותר  לליבך. צריך  לשפוך הכל על הדף.

תחילה זה קשה, אך ברגע שנזכרים שזה מה שימנע את השקט המעיק בפגישה ויסייע לזרימתה מסוגלים לעשות את "שיעורי הבית" הללו מראש.  בשלב מסוים זה יתחיל לזרום באופן חופשי והמילים פשוט "ישפכו" על הדף.  בשלב הזה, דעו שגם הפקק הנפשי שתקע את הפגישות משתחרר.


עכשיו אחרי שכבר יש דף מלא, צריך להחזיר את הצבע ללחיים ולחזור לספונטניות. הרי לא הגיוני לדקלם בעל פה במהלך הפגישה את 13 עיקרי האמונה שלך לחיים טובים, אלא בפגישה יש להיות אדיב, נחמד, ספונטני ולא מקובע.  הייה טבעי כמו שאתה בחיים, גם קצת חוש הומור בטעם טוב לא יזיק, זה פותח את הלבבות ואת הפגישה.  

אם כן, נשאלת השאלה אם בסופו של תהליך אנו שוב מגיעים לפגישה בעלת השיחות ה"לא מתוכננות", למה לבצע את כל שיעורי הבית האלו? התשובה היא כדי להכין את עצמנו לפגישות בהן נהיה מסוגלים לדבר, לפתח שיחה זורמת וקולחת.  

אם הייתה לך בנפש מחסנית מלאה מהשאלות ששאלת את עצמך בנושא הפגישות ושאלות שתרצה לשאול את הצד השני, זה לא היה קורה לך.  בדומה למרצה העומד מול הסטודנטים ולא יודע מה להגיד מפני שלא הכין את החומר בבית.  אם כל מה שהוא יודע לדבר זה רק מתוך הכתוב, כנראה שאתה לא תלמד אצלו וגם מוסד הלימודים הזה כבר לא יעסיק אותו.

במידה ותשאל שאלות טריוויאליות את הצד השני, כך שלא תהיה לו בעיה לענות עליהם ולא ילחץ כמו למשל: היכן את גרה, היכן למדת, כמה אחים אתם ועוד,  השיחה בניכם תתפתח ותזרום באופן ספונטני.  לא צריך טכניקה על מנת לזרום בפגישה,  צריך לכוון את האישיות שלך למקום בו שלא תתקע ותעצור. 

אם בכל זאת מצאת את עצמך בפגישה במצב של שתיקה, כל שעלייך לזכור הוא לשאול שאלות פתוחות ולא שאלות שהתשובה עליהן היא כן או לא. 

טיפ נוסף במידה ונתקעת ואתה לא זוכר את שיעורי הבית שהכנת מראש, הוא להוסיף לשיחה את השאלה "למה".

אם לדוגמא בן הזוג ציין שהוא לומד תקשורת, השאלה "למה בחרת בתחום הזה" תוביל להמשך השיחה ומשם הזרימה כבר תגיע לנושאים נוספים. 

לסיום, הטיפ החשוב ביותר הוא לבצע את שיעורי הבית כראוי ולא להגיע למצב של שקט, שיעורי הבית יסייעו לך  לזכור ולשלוף שאלות מהדף אותו הכנת בבית.
משאלה אחת או שתיים תתפתח זרימה מצוינת.
אם תזרום על הדף, כנראה שגם תזרום בפגישות.

על מנת לשפר באופן ניכר את  "הביצועים" שלך בפגישות  על מנת להגיע לחתונה עוד השנה, מומלץ להגיע לסדנת ט"ו באב שתתקיים בליל ט"ו באב ה-2.8.12 בין השעות 18:00-21:00 בקריה האקדמית אונו

עלות הסדנא 55 שקלים ובה אלמד כיצד להימנע מטעויות נפוצות שרבים עושים ויוצרים פגישות רבות הנועדות מראש לכישלון, בעזרת שינויים קטנים ניתן להגיע לחופה גם תוך שנה.


 
 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים