ישנם אנשים שעושים חשבונות רבים לפני שהם יוצאים לדייט, בעיקר בחשבונות של מה הם יפסידו. ופחות את החשבונות של מה שהם ירוויחו.

אם נתבונן מה דבר זה גורם להם, נגיע למסקנות  מבהילות עד כמה גישה זו המנסה לקלוע בדיוק למטרה, מפילה לנו הצעות טובות שהיו בדרך, ויכלו כבר מזמן להביא אותנו אל החתונה.

נכון, ישנם אנשים שיאמרו לי האם זה לא בזבוז זמן, כסף, אנרגיות, ותקוות לצאת לדייט מפוספס מראש ? שאם עדיין לא שמתי לב שתשובתם בגוף שאלתם הם ידאגו גם לומר לי זאת באופן מפורש לאחר מכן : אתה מבין אלי  ? ?  ? אתה באמת לא חושב שזה לא בזבוז לצאת לדייט מפוספס מראש ?  (מהיכן הביטחון בכך אני שואל את עצמי בשקט)

לא,  אני אומר בקול בוטח : ראשית  : אני הרי מלמד אותך את הדרך  כיצד לקבל הצעות ממוקדות המתאימות למי שאתה ומה שאתה. כך שאם פעלת לפי הדרך שלמדתי אותך, אתה כבר מקבל הצעות מפוקסות לכיוון שלך. כך שאין לך ממה לחשוש באמת.

אך מלבד זאת :   אם תפעל בדרך הנכונה המוליכה לחופה כפי שלימדתי אותך. תעשה את החשבונות של מה תרוויח מכך ! במקום לעשות את החשבונות של כמה שקלים וזמן תפסיד.  שחשבונות שכאשר אתה שוקע בהם גורמים  לך לתבוסה נפשית ולחוסר רצון להיפגש.  אך מאידך אם רק תעשה את החשבון של מה תרוויח, וזה מה שיתפוס לך את  כל התמונה. תרוויח באמת  הרבה מאוד !

אומנם אני לא בטוח שתרוויח מיד את החתונה שלך. לפעמים ישנם תחנות ביניים עד שמגיעים לתחנה הסופית. אבל ודאי תלמד כמה דברים חשובים על עצמך שיקדמו אותך לעבר חתונתך (אם רק תתבונן בהם ותיישם אותם)  
אתה יכול ללמוד המון מהשאלות ששואלים אותך
מהתשובות שלך
וגם מהשאלות שאתה שואל את זולתך
אם רק תתבונן תגלה עד כמה דווקא הדייטים המפוספסים לדבריך מלמדים אותך דברים חדשים, והם הם אלו המקדמים אותך לחתונתך בקרוב (אם רק תנצל אותם )

הרי בנינו, אתה באמת לא מאמין  או מצפה להיפגש באופן מיידי עם זאת שתהיה אשתך. גם אני לא בטוח שאין לך מה ללמוד ולהשתפר עד שתגיע לכזו רמה של קשר.
אבל עיקר הפיספוס שלך הוא שאתה לא נותן לקב"ה להוליך אותך. הוא הרי רוצה שתתחתן ! לכן הוא מראה לך כל פעם את הנקודות שאתה מפספס בחיים ובדייטים, צריך רק לזרום  ולשים לב. במקום שתחליט אם הקשר מתאים לך או לא, עוד לפני שפגשת את הצד השני.

אבל ישנה עוד נקודה נוספת שאתה מפספס בגדול כשאתה מנסה להיות יותר מדי מדוייק, כי אתה לא רוצה "לפספס סתם ערב"  (אפשר לחשוב ? / ! )

נקודה שהיא הסיפור האישי שלי.
כשאני פגשתי את אשתי, לא הציעו לי את אשתי. הציעו לי בחורה שהיתה ממש לא הכיוון שלי. היא הגיע לפגישה עם מכנסיים, דבר שלי כבוגר ישיבה לא התאים לבניית ביתי. שאלתי אותה אם כך מה חשבה מי שהכירה בנינו. תשובתה היתה שהיא הולכת גם עם חצאית, וכחוזרת בתשובה בתחילת דרכה התחילה לשמור שבת כך שחברה שלה חשה אותה לדתייה יותר.

הדייט הזה כמובן לא התאים לשנינו, המרחקים היו גדולים מדי. אך כמי שחזר בתשובה בגיל 17, היה לי נושא משותף לדבר איתה. כך הפגישה הזו נמשכה שלוש שעות. שלאחריה היא הציעה לי להפגש עם חברה אחרת שלה שעבדה איתה באותו מקום עבודה. הצעה זו באה משום שהתיחסתי לבחורה בראש ובראשונה כאדם לאדם, ולא סגרתי את הפגישה כאשר היה ברור שהדייט מפוסספס.

גם הפגישה השניה לא היתה הכיוון שהתאים לי לבניית ביתי.  אך שוב מפני היחס האנושי שנתתי. גם הבחורה השניה הציעה לי חברה אחרת שלה להיפגש עימה.

הבחורה השלישית היא כיום אשתי, שפגשתי אותה מפני שזרמתי עם הדרך שהקב"ה גלגל אותי,  ולא הייתי יותר מדי בררן  לחפש להפגש דווקא עם האחת והיחידה שתתאים לי עוד לפני הפגישה ככפפה ליד.

לסיום עלי לכתוב במפורש על מנת שלא יהיו כאלה שיטעו בי. שאני לא ממליץ להיפגש עם מי שלא מתאים או מתאימה. אלא שאם כבר נפגשים, צריך לדעת שאין כה דבר דייט מפוספס, אלא דייט לא מנוצל ! ! !


בהצלחה רבה
 


אני מזמין אותך להשתתף בסדנא הכרויות  יחודית בליל ט"ו באב
שתעסוק בנושא : על מה מדברים בפגישות
לפרטים ורישום לסדנא - יש ללחוץ כאן בבקשה
אלי גרון - ד"ר דייט 
 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים