שלום אלי, הכרתי בחורה נחמדה וטוב לנו ביחד. אך מפריע לי הלבוש שלה. לפעמים לא מספיק צנוע, זה יותר מדי על הגבול של ההלכה. אשמח אם תכוון אותי מה להגיד, ואיך להגיד. הדברים חשובים לי להמשך הקשר הרציני.


תשובה

1-      הכלל הוא שתמיד ביקורת היא דבר רע, גם מי שהמציע את המונח "ביקורת בונה". היה אדם ביקורתי בעצמו שחיפש צידוקים על מנת להמשיך לתת ביקורת הורסת, במקום לעבוד על עצמו. לכן חשוב שלא תבוא לזוגיות מהזווית הביקורתית. ביקורת היא דבר הורס!

2 - עליך לא להיות גבר שתלטן (אפילו רק בעיניה) אפילו שיש לך לכאורה צידוק סביר לכך. שכן הדבר עלול לגרום לריחוק בניכם ואף לנפילת הקשר.
אף בחורה לא רוצה גבר שתלטן בבית. והן בהחלט צודקות. אתה לא אמור "לשפץ אותה" על מנת שתהייה אישתך.

אם כן מה עליך לעשות? עליך להחליט עם עצמך אם אתה יכול להיות שלם עם הלבוש שלה. (שאני מבין שהוא עדיין בתוך הגבול ההלכתי)  במידה והתשובה חיובית, מה טוב. המשך את הקשר.

אך במידה וזו לא רמת הצניעות שאתה מחפש.
אמור לה כי אתה מתלבט אם להמשיך את הקשר משום שהתברר שיש פערים בניכם.  כאשר היא תשאל אילו פערים? אמור לה משום שאני מקפיד על עצמי לא רק לעמוד בגבול ההלכה, אלא מקפיד מעבר לכך. ואת מקפידה "רק" על גבול ההלכה. אני חושש כי הדבר יגרום לי להיות ביקורתי כלפיך. דבר שאני לא רוצה בו, אני לא רוצה לפגוע בך חלילה. לכן אני שוקל לעזוב.

עליך להסב את הבעיה אליך. היינו הבעיה אצלך ולא אצלה. כך (ודווקא כך) במידה שאתה מחמיר על עצמך. ובמידה וטוב לה בקשר והיא רוצה בהמשכו. היא תבחר אם להמשיך איתך ולהקפיד יותר בנושא הלבוש.  


אני מאחל לכם מכל ליבי ברכה והצלחה 
+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים