שלום אלי: אני יוצא עם בחורה מספר חודשים. מבחינתי כבר החלטתי שאני רוצה להתחתן איתה. אך אני חושש להציע לה נישואין, לא יודע איך לעשות את זה. אני גם מפחד שאולי הדבר ילחיץ אותה. מתלבט אם לתלות לה שלט ליד הבית. השאלה היא  כיצד להציע חתונה בדרך הטובה ביותר.

שלום לך, שמחתי לקבל את השאלה שלך. על מנת לענות לך ברצוני לחדד את המקום של הצעת הנישואין ביחס לקשר בכלל. מתוך כך האופן בו תציע נישואין לחברתך יהיה מובן מאליו, ואנסח זאת כך. הצעת נישואין היא תוצר של קשר שהלך ונבנה בהדרגה. ונכון להציע נישואין כאשר הקשר מגיע לשלב שהצעת הנישואין היא הדבר הבא המתבקש מאליו.

כאשר הקשר שלך יגיע למקום הזה, כבר לא יהיו לך לבטים איזו תשובה תקבל. גם לא תצטרך להשתמש במנופי לחץ חיצונים כמו שלטים, ולחץ חברתי אחר. על מנת שתקבל תשובה חיובית להצעת הנישואין שלך.

יתרה מכך: המחשבה שאולי שלט יעזור לך להתחתן, מראה שלא מספיק דיברתם על הנושא, לא ליבנתם אותו. ודאי שלא פרקתם יחדיו את החששות שיש לחברה שלך מחתונה (אם יש כאלו). הייתי אפילו מעז לומר שהחשיבה שעל מנת להתחתן צריך לטשטש את שיקול הדעת הרציונאלי והקר של הצד השני. מלמדת על חוסר חיבור מספיק בניכם. חיבור שאם היה, לא היה לך צורך לדחוק בבחורה להתחתן איתך.

עליך אם כן לחזק את הפנימיות של הקשר. גם קניית תכשיטים ושאר מתנות הם דבר חשוב הגורם לפתיחת הלב. אך אל לך להחליף עיקר בטפל. שהרי חברתך מאוד תרצה להתחתן איתך אם היא תראה בך אדם טוב לב שמבין לליבה ויודע לכבדה כראוי.

ברכה והצלחהגם מאמר זה נכתב לזיכוי הרבים

על מנת שמאמר זה אכן יעזור לאנשים רבים ככול שניתן

יש לשתף בכל בקבוצות הווצאפ הרלוונטיות

(רק אחרי 120  יתגלה לך לכמה אנשים עזרת להתחתן)

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים