שלום אלי: אני מתלבט היכן לעשות את ראש השנה. מצד אחד לא נעים לי לעשות את החג בבית הורי. אני רווק בן 32 עם שתי אחיות ואח צעירים ממני- נשואים עם ילדים. מבחינתי המפגש סביב השולחן עם הגיסים/ה והילדים די קשה ומעיק. למעשה המפגש שם לי מראה מול הפנים היכן הייתי צריך להיות, והיכן אני לא נמצא. מצד שני להורי חשוב שאגיע לחג, מבחינתם החג לא שלם אם אני לא נמצא. מה היית ממליץ לי לעשות ?
 


שלום, אני מאמין שהמשפחה שלך יותר אוהבת אותך. מאשר להאמין שהמשפחה שלך רוצה לצער אותך. גם המפגש עם הילדים חשוב על מנת שלא תישאר איזה דוד רחוק שרק מספרים עליו סיפורים, אבל הילדים לא מכירים אותו, ולא מתחברים אליו.

לדעתי עליך להפוך את החוויה שלך לחוויה שתקדם אותך לחתונה בקרוב. בעצם היותך בבית האחים והגיסים/ה יתעוררו להציע לך הצעות שתרם קיבלת. אולי שיחת צהרים עם אחד או כמה מהם יתנו לך כיווני חשיבה שעדיין לא חשבת עליהם. מהבחינה הזאת במקום להתרחק מהמשפחה, עליך לרתום אותם לטובתך. אני בטוח שהם ישמחו לעזור במה שהם יכולים.

אבל זה לא העיקר, את כל זה (כמו גם אימון אישי לחתונה) צריך לעשות כל השנה. הגמרא (ר"ה יא) מספרת שראש השנה הוא זמן פקידה!!! בראש השנה  נפקדו שרה רחל וחנה. בראש השנה יצא יוסף מבית האסורים!!! אני מאוד מבין את המקום שלך. אך אם תהייה באזור הנוחות בחג, הדבר לא יקדם אותך. מאידך אם תשמח את הוריך המודאגים. ותיקח את כל הכאב הצער והתסכול  "ותקרע איתו את השמים" יש יותר סיכוי שבראש השנה הבא לא תשב לבד.  
 

לייבסיטי - בניית אתרים