כל מי שביקר אי פעם באתר הכרויות יודע, שאם אדם נכנס לאתר הכרויות אך הוא לא יודע ברמת וודאות גבוה מה הוא מחפש. באופי, באישיות, ברמה הדתית, בסגנון החיים, וכ"ו, הוא לא יודע מי יכולה להתאים לו להיות אשתו לכל החיים. אם הוא לא סגור על כך מראש. יקרו לו שתי תופעות שכל אחת מהן מרחיקה אותו מהחתונה שלו שנות אור.
 

התופעה הראשונה
התופעה הראשונה  היא שהמחפש יהיה מרוכז בעיקר בתמונות,  דבר שיגרום לו להפוך את המראה לעיקר, כי אין משהו אחר שהוא העיקר.  כך החיפוש באתר ההכרויות יהפוך להיות תחרות יופי נשאת פרסים (הדייט עם כבודו) כאשר כל שבריר חיוך, או גוון שער מדויק יותר. יהפוך להיות הסיבה לשלוח לצד השני הודעה "אולי תרצי להיפגש עמי"

כמובן שדרך חיפוש זו היא ללא תוחלת ממספר סיבות ואמנה רק חלק מהן.

א – אם לא דייקת בנתונים שלך מול הנתונים של הבחורה. למה שהיא תענה להודעתך ? הפרש שנים גדול מדי, פערים בהשקפה, ברמה הדתית, או בכל פרמטר התאמה אחר. הם נתונים שגם אם אתה מאוד רוצה להיפגש עם פלונית בגלל המראה שלה. עדיין ישמשו כחציצה בניכם. כך תמצא את עצמך שולח הודעות רבות מספור, שבועות וחודשים.  ובסופו של יום רוטן "כל הבחורות שחצניות וסנוביות, למי הן חושבות את עצמן בכלל ? למה הן לא עונות לי ? "   למרות שהן לא ענו כי פשוט לא פנה אליהן האדם המתאים להן.

ב- גם אם יצא לך דייט עם יפיפיה שתסכים להיפגש איתך, בדייטים תתחיל להתמודד עם הפערים בניכם שדילגת עליהם באתר ההכרויות. אם אכן הפערים קטנים בניכם וניתן לקיים את הקשר – זכית. אך ברוב המקרים אם הדגש הוא על המראה, והנתונים הפכו להיות דבר טפל. כנראה שהקשר לא מתאים. וגם אם תעשה שמניות באוויר (או בעומק האדמה) על מנת להתאים את עצמך אליה. הדבר עשוי לשמש  לרעתך. משום שגם אותה יפיפיה מחפשת אדם בעל אישיות שהיא יכולה לסמוך עליו וללכת אחריו. אדם שיתן לה בטחון בחיים. ולא אישיות משתנה או לא יציבה וברורה.  שלא תוביל אותה לשום מקום בחיים. ולכן במקרה כזה הסיכוי שלך להיפסל על ידה הרבה יותר גבוה, במיוחד אם מדובר בבחורה המודעת למספר המחזרים שיש לה באתר.
 

התופעה השניה
התופעה השניה שקוראת כאשר אדם לא יודע ברמת ודאות גבוה מה הוא מחפש, היא תופעת "המיקוד והפיזור"   כלומר מצד אחד ניתן להתפזר לכל כיוון אפשרי, "לירות לכל הכיוונים", "להיפגש עם כל העולם" וגם אז הסיכוי של רוב הדייטים ליפול משום "חוסר התאמה" או "חוסר עניין". או מצד שני לחפש את האדם הספציפי המתאים לי, וכך לפסול הרבה אחרים פוטנציאלים שיכולתי לבנות איתם את החיים.

אם באפשרות הראשונה אני יוצא להרבה דייטים ומשלם בייאוש ותסכול מדייטים שוחקים ומתישים שנופלים לאורך זמן. באפשרות השניה אני יוצא למעט דייטים, כי אני טוען (ויש לי כמובן המון הוכחות לכך) שאין מספיק אנשים המתאימים לי. שאתרי הכרויות הם בזבוז זמן אחד גדול, שהשדכניות לא עושות את תפקידן, וכ"ו. ומשלם בסופו של דבר באכזבה מתמשכת מלמצוא את האחד/ת שלי, בהמשך הדרך אני עשוי אף לשלם בדיכאון מהרווקות ומהאפשרות שלי בכלל להתחתן.
 

הפתרון – כיצד אדע מי מתאים לי  

שלב  - א : על מנת לדעת מי מתאים לי באמת, עלי להפסיק לשאול את עצמי מה אני מחפש, ולהתחיל לשאול את עצמי את השאלה, "מי תחפש בחור כמוני ?". שהרי אני מעדיף לשלוח הודעות באתר ההכרויות, או לשבת בדייט מול בחורה שמחפשת בחור כמוני, ואני לא מעדיף שלא לשלוח הודעות באתר, ולא לשבת בדייט. מול בחורה שלא מחפשת בחור כמוני, ולקצור פעם נוספת אכזבה.

שלב - ב :  לאחר שאני מאתר את הקבוצה הנכונה המתאימה לי, עלי להיפתח עד כמה שאני יכול ( בתוך הקבוצה שמתאימה לי) לקבל את מה שה'' מזמן לי בתוך קבוצה זו. אחרת אני יכול ליפול עוד פעם לאפשרות של לחפש את האדם הספציפי המתאים לי. חיפוש ללא אפשרות להגיע לחתונה, כפי שנכתב לעיל.

אבל איך אני עושה את זה ? איך אני מאתר את הקבצה המתאימה לי ביותר. דבר זה הוא פשוט לחלוטין. אני כותב על דף מי אני ומה אני, מה מסלול החיים שעברתי עד כה, מה השקפתי, הרמה התורנית שלי, האופי, מידות, הכל, כל מה שאני יכול לכתוב. לאחר מכן צריך להפוך את הדף לצד השני ולכתוב מי תחפש בחור כמוני ? למי אני טוב ?  מי תחפש אותי לכתחילה כאשר תעשה חיפוש באתר ההכרויות ?


לדוגמא :
אם אני חילוני מתל אביב בן 23 שרוצה להתחתן, מי תחפש אותי ? אם אני בוגר ישיבת הסדר בן 27 שגר ביו"ש, מי תחפש אותי? אם אני דתייה לייט שומרת נגיעה בת 30, מי יחפש אותי? אם אני גרוש בן 28 + 3 מי תחפש אותי? ואם אני רווקה בת 43 שרוצה עוד להוליד ילדים, מי יחפש אותי ?

ככול שאתמודד באופן אמיתי יותר (בלי לעשות לעצמי הנחות מיותרות)  עם שאלת "מי יחפש אדם כמוני" כך אדע להיפגש באופן הנכון יותר עם הקבוצה באוכלוסיה המחפשת אדם כמוני לכתחילה. מתוך כך הדייטים שלי יהיו יותר ממוקדים, יעילים, וגם החתונה שלי תגיע הרבה יותר מהר, ללא כל הדייטים המיותרים והמפוספסים בדרך לכתחילה.

על החסימה שלי להיפגש עם מי שיחפש אדם כמוני, וכיצד להתגבר עליה. אדבר במאמרים הבאים.


עד אז אשמח לתת לך את הדרך הקצרה ביותר, והיעילה ביותר, להגיע לחתונה בפחות משנה. – בחינם !!!
 

להצטרפות בחינם לוויבנר הקרוב הקש כעת על הקישור

וובינר "להגיע לחתונה בפחות משנה"
 
 
הכותב באהבה
אלי גרון
ביה"ס לזוגיות בואי כלה

 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים