כל מי שלמד את ספר מסילת ישרים מכיר את משל "גן המבוכה" שכדברי הרמח"ל  נטוע לשחוק אצל השרים.  גן המבוכה נטוע שיחים גבוהים, מעל גובה של אדם ממוצע, ועשוי כמבוך שבילים מפוטל ומסובך. באמצע הגן (המבוך) נמצאת מרפסת המוגבהת מעל גובה שיחי המבוך. כך שמי שהגיע למרפסת, יכול לראות מלמעלה את כל הגן,  וכן להראות לשאר האנשים את הדרך הנכונה והקצרה ביותר להגיע ליעד – המרפסת המוגבהת.
 
מבוך הדייטים שלך
כיום כשאני מביט כאדם נשוי וכיועץ זוגי על עולם הדייטים, עולם שלפני שנים גם אני טעיתי בשביליו. אני יכול לומר בפה מלא לכל מחפשי הזוגיות  -
ניתן להתחתן תוך שנה אחת בלבד, או אפילו פחות מכך. זו לא סיסמא, זו לא כותרת. זו האמת במלואה. כל השאר הוא בזבוז זמן אחד גדול.

הדבר קורה בפועל
להתחתן תוך שנה אחת או פחות מכך, זו אמת  שמתקיימת אצל אלו המקבלים את העצות ממי שסימן את השבילים הנכונים עבורם בתוכנית אימון אישי למציאת זוגיות.
 


אז בו נעשה לך חיים קלים יותר ונסמן תחילה עשרת השבילים של מבוך הדטיים.


עשרת השבילים שעליך לעבור במבוך דייטים על מנת להתחתן השנה


1. לדעת מי אתה :  לדעת מה אחרים רואים בך, מה אתה מייצג, לאיזו קבוצה חברתית אתה שייך, מה החוזקות שלך, ומה החיסרונות שלך. עד כמה אתה חברותי, ועד כמה אתה כישרוני וכ"ו.  – בקיצור עליך לדעת היטב את עצמך. מי שאומר על עצמו, גדלתי בבית רגיל, ואני אדם רגיל כמו כולם. לא רק שלא מכיר את עצמו, אלא גם לא מאפשר לאחרים להכיר אותו.


2. לדעת מי מחפש אנשים כמוך, לדעת היכן הם מסתובבים, היכן הם מתקבצים. מה השאיפות שלהם בחיים, היכן הם רוצים לגור וכ"ו. צריך להגיע עד רמה שאני יודע לזהות אותם ברחוב, או בקפטריה של האוניברסיטה.  איפיון זה יחסוך ממני לצאת לדייטים עם כל העולם, ובעיקר עם מי שלא מתאים לי.


3. יצירת קשר ראשוני, יש הרבה מה  לדבר בנושא הזה. שהרי ישנם כל כך הרבה אופציות היום כיצד להגיע לדייט. ובכל זאת רוב האנשים יוצאים לדייטים עם מי שלא מתאים להם . או לחילופין חוסמים את האפשרות לצאת לדייט, או להמשיך את הדייטים עם מי שכן מתאים להם.
חלק מהבעיה הזו נובע מכך שאין להם את האומץ ואת הכלים ליצור קשר עם מי שמתאים להם באמת.


4. לדעת להציג את עצמי נכון בפגישות, אפילו אם החיים שלי מלאים כישלונות, אפילו אם לא הגעתי בחיי להישגים מרשימים. עלי לדעת מה הטוב שנמצא בי, ואותו להביא לדייט. לא יעזרו כאן כל מיני טריקים חיצוניים, הופעה נאה חשובה. אך האישיות המלאה והחיובית שלי הרבה יותר. וזה מה שאני צריך להביא איתי לדייט. אלו הדברים שיגרמו לצד השני לרצות לקבוע איתי דייט שני.


5. לדעת לקבל את הזולת בלי לחסום, לדעת לא להיות ביקורתי מדי, לדעת לראות את הטוב שיש בשני, שלעיתים זו לא משימה פשוטה מפני שאני רואה גם את הצדדים החסרים והפחות טובים שבו.  מה שיכול להוריד לי את המוטיבציה לדייטים הבאים. הבעיה היא שאם אנסה לנצח את עצמי בכוח, ולדחוק את עצמי להמשיך את הדייטים האלו. זה פשוט לא ילך, הכוח הפנימי שלי יעצור זאת. מאידך אם אני לא יודע לקבל את הצד השני, התופעה של פסילות הצד השני (כי לכאורה הוא / היא לא מתאימים) תחזור אצלי גם בדייט הבא, וגם בדייט הבא אחריו.


6. לדעת לנהל את הדייטים נכון : שפירושו לא לבוא לדייטים באופן פסיבי ולחכות שמשהו יקרה. אלא לדעת לייצר אווירה טובה בדייטים, לדעת לנהל את הקשר נכון. בכלל אתגר זה הוא גם לדעת לתת פרשנות נכונה לכל SMS  או כוונה כזו או אחרת שהיתה או לא היתה של הצד השני. וגם אם ישנם תקלות בדרך, לדעת מה לעשות איתם באופן שהקשר יוליך לחתונה בסופו של דבר אם כך צריך להיות. שהרי הדבר הקל ביותר הוא להגיד שהצד השני לא מתאים ולשבור את הקשר, לכן צריך להבין את הבדלי ההתנהגות בין איש לאישה (משימה כמעט בלתי אפשרית לרווק/ה שעדיין לא חוו נישואין)  ובעקבות כך לדעת לנהל נכון את הקשר נכון. כמו כן צריך גם לדעת לעזור לצד השני לברר את הקשר מצידו, במקרה והצד השני הוא המתלבט/ת אם להמשיך.


7. לדעת להתגבר על כל החסמים והפחדים שיש לי בדרך. שפירושו הוא לדעת מתי הידע שלי על הצד השני מספיק לי על מנת שאוכל לסמוך עליו בעיניים עצומות. ומתי אני צריכ/ה ראויות נוספות על מנת לקבל ביטחון בקשר. במידה ויש לי ביטחון בקשר אך עדיין הספק מכרסם, יש לדעת כיצד להתגבר על הפחדים והחששות שלי. עלי להכיר את הכלים שיעזור לי להתגבר על פחדים אלו.


8.  לדעת לסנן את "העצות הטבות" שאני מקבל מהסובבים אותי, לעיתים גם עצות ללא שביקשתי שייעצו לי. לדוגמא : אחת העצות המזיקות כאשר משהו לא ברור בקשר היא העצה " קח/י את הזמן, מה יש למהר "  כשעצה זו באה כתחליף להתמודדות אמיתית עם הבעיה הדורשת פתרון. היא הופכת להיות העצה שתגרום לקשר לדאוך עד לניתוק מוחלט שלו. זאת משום שבאמת לא היתה התמודדות עם הבעיה, אלא יצירת מצב בו הקשר נמשך וככול שהזמן עובר, הבעיה רק מחריפה.  דבר הגורם לסיבוך הקשר  ולנפילת המוטיבציה להמשיך להיפגש. בקיצור, בעיות יש לפתור, ועצות לא מקצועיות יש לסנן.
אחרת הן מזיקות למרות שהן באו מהאנשים שהכי אוהבים אותי.


9. הצעת החתונה : הצעת החתונה דורשת רגישות בפני עצמה. אם אדם יציע חתונה לפני שהצד השני מוכן לכך, הוא יכול לפוצץ את הקשר. מאידך אם הקשר הגיע לכזו בשלות ולא מדברים על חתונה. הדבר גורם לכך שהחתונה יכולה להתפספס. לכן צריך לדעת את העיתוי הנכון, לדעת להעלות את הדברים על השולחן ברגישות הנכונה ובאופן הנכון. לא צריך הצעת נישואין מפוצצת, אך בהחלט צריך לדעת לדבר על הדבירם באופן שבסופו של דבר הם יובילו לחתונה.  למרבה הצער ישנם אנשים שעשו את כל הדרך עד לשלב הזה. ובשלב הזה לא פעלו נכון, נפלה מריבה שטותית בין בני הזוג, והקשר שיכל להוליך לחתונה, נפל. ראו הוזהרתם !


10. אחרי הכל, בכל חתונה יכולים להיות לחצים כאלו ואחרים מצד המשפחות והסביבה, וצריך את חוכמת החיים ואת הנחישות לדעת לעבור גם את האתגר הזה. גם כאן אי מציאת חן של המשפחות האחת עם השניה יכולה לטרפד את החתונה שלכם, למרות שאתם כבר מה זה רציתם להתחתן. 

 
לסיכום

אם אחרי סימון השבילים, הדרך לחופה ברורה לך יותר
ואתה יכול להגיע ליעד בכוחות עצמך
מה טוב, אני שמח עבורך !
תוכל/י להגיע לחופתך בע"ה עוד השנה !!!

זו לא הלצה
.
אך אם לא
ואת/ה תקוע מהסיבות שמנינו במאמר או מסיבות אחרות
הסבירות היותר גבוה היא שאת/ה תמצאו את עצמכם
בדייט ועוד דייט שלא בדיוק מוליכים אותכם לחופתכם בקרוב

לכן ידידי אני כאן על המרפסת
אפשר להתקשר אליי עכשיו
02-5792540


או לשלוח לי מייל באמצעות קישור זה
ולציין על מה את/ה רוצה להתייעץ איתי

אלי גרון
בה"ס לזוגיות בואי כלה

 


חשוב על חבריך שמאמר זה יכול לעזור להם להגיע לחופתם בקרוב


 


 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים