שמונת הדרכים לקבלת שטף הצעות ממוקדות עבור הכרויות
 
מתוך מגוון הנושאים שאני מלמד במסגרת ביה"ס לזוגיות בואי כלה. ובפרט בתוכנית הליווי האישית של בית הספר. תוכנית ליווי אישית המובילה אנשים לחתונה תוך שנה ופחות מכך. דומה כי אחד הגורמים המרכזיים הוא החוסר בקבלת הצעות ממוקדות.
אומנם נושא זה "כיצד לקבל הצעות ממוקדות" יכול להתפרט למספר מאמרים נוספים בנושא ה הכרויות, כגון האם אני יכול להשפיע על הזיווג שלי, עד כמה לסגור או לפתוח את רשימת הקריטריונים שלי למציאת בן זוג או בת זוג. כיצד לגרום לאנשים להציע לי הצעות שידוך. מה עדיף להכיר בשידוך, באינטרנט, או באופן טבעי. ועוד ועוד נושאים שעל כל אחד מה אפשר לכתוב מאמר הכרויות שונה.
 
אולם הפעם החלטתי להתמקד במרכז ההגדרה, ולא במה שמסביב. היינו : מה הם הגורמים שיביאו לך הרבה הצעות שידוך ממוקדות. שזאת בניגוד למה שאנשים חושבים לפעמים שניתן להיתקע חצי שנה ויותר בלי הצעה.  אז זה הוא. שאני אומר שאחרי כל התפילות, גם למעשים שלנו יש השפעה בנושא.
 
1)      הצעות דרך אתרי הכרויות באינטרנט - ההשפעה המיידית שיש לאדם על הצעות השידוך שלו היא דרך הכרויות באינטרנט. אך על מנת להגיע לתוצאות הרצויות צריך לשים לב למספר פרטים :  יש להשקיע בכרטיס האישי, לפרט כמה שיותר ולספר את עצמך כסיפור הצלחה (אתה באמת כזה) יש לשים תמונה טובה שלך (אם יש צורך להצטלם במיוחד)  לגבי החיפוש : מומלץ להתחיל עם הפרטים ולא עם התמונה, ולא לצאת לפגישה במחשבה שאם זה לא ילך יש לך עוד 20 הצעות בתיבת המייל, כך לא מתקדמים לעולם.
החיסרון הוא בשעות רבות שיכולות להיות מבוזבזות ללא תוצאות. אך זה כבר תלוי בך. על מנת להגיע לתוצאות יש להתרכז בפרטים ולא בתמונה, לחפש שותפ/ה לחיים ולא את האחת והיחידה (או האחד והיחיד) ובעיקר להמנע מהטעות של בירורים אין סופיים ובדיקות שלא נגמרות. לא מכירים אדם דרך המסך / הטלפון / או הצ'אט.  אלא רק בפגישה אמיתית פנים אל פנים מתבררים כל הספקות. (אין אפשרות לעקוף כלל זה, אך המקרה הכי פחות גרוע הוא פגישה בסקייפ דווקא ולא בטלפון)
 
2)      לחזור לאנשים שהציעו לך בעבר -  הניסיון מראה שאנשים שהציעו לך בעבר הם אנשים שאוהבים אותך, שרוצים בטובתך, או גם אנשים שמכירים אותך ברמה מסוימת, ומאידך אלו אנשים שאין להם את הרתיעה לעסוק בשידוכים. גם אם עבר זמן רב הגיע הזמן לחזור אל אותם האנשים ולשאול באופן ישיר או עקיף אם יש להם הצעה.
 
3)      להכיר לאנשים / נשים איתם נפגשת – בד"כ כשעושים טובה לאדם הוא לא נשאר חייב במידה והוא יכול להחזיר לך טובה. בנושא ה הכרויות המשמעות היא שככול שתכיר ליותר אנשים איתם נפגשת. כך גם תקבל/י יותר הצעות שידוך בעצמך.
 
4)      שדכניות  - אני מאמין כי פניה לשדכניות היא הדרך   המהירה ביותר להכיר בן זוג או בת זוג לחיים. זאת משום  שעד שתכיר אחת, ועוד אחת, ועוד אחת. באתר הכרויות ותדע לברור עם אתה רוצה להכיר ואת מי לא.  אצל השדכנית מקבלים את הבירור הראשוני הזה כבר על המוכן.  הרי השדכנית יודעת לעשות את הברירה הראשונית ולהכיר לך את האדם שיתאים לך ביותר מתוך רשימה של מאות מועמדים שונים.  מאידך הדבר החשוב הוא לא לשלם סכומי כסף מופרזים בתחילת התהליך. אלא עיקר התשלום יהיה במקרה של חתונה.
 
5)       תן לחברים לעבוד עבורך – אם הינך נמצא במוסד לימודים כזה או אחר (בפרט אם מדובר בישיבה / מדרשה) ניתן לבקש אישור מההנהלה לתליית לוח מועדות לשידוכים בו כותבים הודעה בזו הלשון. " לוח שידוכים – בלוח זה ניתן לתלות הודעות כגון :  נפגשתי עם פלונית והקשר לא המשיך המעוניין יפנה אליי לקבלת פרטים."  (מבלי לפרסם את הפרטים על הלוח כמובן) המחשבה כי במוסד לימודים יכולים להימצא 100 – 300 בחורים או בחורות. כולם בגיל ה הכרויות וכולם נפגשים, אך לא נעשה כל שימוש עם אין סוף ה הכרויות שלא נמשכות הוא מקומם. ההיגיון בהצעה זו הוא שהאדם שהציעו לו קיבל הצעה שפחות או יותר מתאימה לו (בד"כ) לכן אם יש בלוח השידוכים הודעה מאדם עם אופי ונתונים כמו שלי, כדאי לי לגשת אליו ולשאול על ההצעה.  בדרך זו ניתן לייצר זרימה אין סופית של הצעות. ולהקים הרבה יותר מהר המון בתים בישראל.
 
6)      התקשר לאחל חג שמח – זה לא משנה לפני איזה חג נמצאים כעת : פורים פסח או ראש השנה. עשה/י לך מנהג קבוע להתקשר למספר חברים מהעבר. גם כאלה שלא דיברתם כבר מספר שנים.  לפני החג ולאחל להם חג שמח. תמיד בשיחות הללו יעלה הנושא הזוגי, ואם יש לחבריך הצעות, בד"כ הם גם יגיעו כעבור מספר ימים.
 
7)      להגדיל את מעגל המכרים שלך – הרבה אנשים  נכנסים לרוטינת חיים הכוללת מסלול של  : בית עבודה , עבודה בית.  בדרך הזו קשה לקבל הצעות ממכירים וידידים כמו פעם (בזמן הלימודים לדוגמא) על כן העצה במקרה זה היא לצאת מהבית.  להירשם לחוגים, להתארח בשבתות וכ"ו. אך בעיקר לא להיות סגורים, אלא לייצר כל הזמן חברים חדשים, שגם הם פנויים ובערך באותו גיל כמו שלך.
 
8)      להסתובב בחתונות – בד"כ לרווקים ורווקות בשלב מסויים נמאס לשמוע את האיחולים הלבבים " בקרוב אצלך" עד כדיי כך שכאשר הם כבר מגיעים לחתונה. הם יושבים בצד ולא עוברים בין באי החתונה, על מנת שכל הדודות והסבתות, וכל מי שרואה אותם לא יאחל להם את האיחולים הכל כך מייבשים הללו. 

אולם ישנה גם דרך אחרת. צריך לזכור כי מי שמאחל לך " בקרוב אצלך" הוא אדם שאוהב אותך, שרוצה בטובתך, אדם שישמח לראות גם אותך בקרוב מתחת לחופה.
לכן לדעתי צריך לחפש אותם, להסתובב בין כל המוזמנים לחתונה ולשמוע כמה שיותר את האיחולים הלבביים "בקרוב אצלך"
כאשר המילים הללו כבר נאמרות, יש לנצל את הרגע ולענות חזרה בחיוך גדול המחזיר אהבה. "אשמח לקבל ממך הצעה", או "אז מתי אתה מציע לי הצעה" וכדומה. בד"כ אחרי שניות מעטות של מבוכה שואלים אז מה מחפשים ? והשיחה הנעימה נמשכת. לכן חשוב במקום להסתגר ולהתבצר, לדעת לנצל את ההזדמנות שמבשרים לך בקרוב אצלך, וגם לייצר בכוונת תחילה כאלו הזדמניות.
 
אני בטוח כי יהיו כאלו שעוד יוסיפו בתגובות אפשרויות נוספות מניסיונם האישי.
לא באתי להקיף את כל האפשרויות, אלא בעיקר להזכיר ולעורר לעשייה בתחום השידוכים. שזו דרך השונה מהחשיבה הפסיבית המחכה להצעות שיגיעו (כאילו) מאליהן.
 
 בהצלחה רבהלא לשכוח להעביר את המאמר לחברים / חברות
(גם משם יבואו הצעות)

 
 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים