הפעם אני רוצה ללספר לך על שיחת טלפון לא פשוטה
שהיתה לי לפני מספר שבועות
שיחת טלפון עם בחור רווק בן 47
אקדמאי מוכשר שנראה טוב וגם מרוויח טוב (כבר קנה בית בעצמו מכספו)
שמסיבות שונות עדיין לא הקים את ביתו
 
שיחות כאלו הם בד"כ מטבעם שיחות קשות עבורי, ועבור הצד השני
בהם אני בוכה בליבי יחד עם הבחור/ה על מר גורלם
על השנים האבודות שלא יחזרו . . . .
על החוסר בילדים. . . .
על הבדידות בהווה, וגם על זו שתהייה חלילה בעתיד לעת זיקנה
אצל גרושות/ אלמנות על היתמות של הילדים
ובקיצור . .  .על מה לא . . . .

מבלי שנשמע קולנו, שנינו יודעים שאנו בוכים ביחד בליבנו. .  . .
עת שהבחור/ה שופכים לי באפרכסת ישר לתוך האוזן והמוח
את כל המועקה הכבדה אשר על ליבם
ומחפשים מזור לצרתם
 

אלא שבמקום לשקוע בייאוש, ובמה אין בחיים
פתאום במהלך השיחה עם הבחור הנ"ל הבזיק לי רעיון אדיר
רעיון נפלא של ממש
רעיון של "לחשוב מחוץ לקופסא"
שאומר שאפשר להחזיר לבחור את השנים האבודות שלו
אבל כמו שאמרתי. . .  . .צריך כאן ממש לחשוב מחוץ לקופסא
ורעיון שכזה לא מתאים לכל אחד
וכך פחות או יותר השיחה התנהלה


 
אני : יש לי רעיון אדיר שיחזיר לך את השנים האבודות שלך, שלמרות שאתה בן 47. אתה תתחתן כאילו אתה בן 30 - 27

הבחור : מצויין, מה הרעיון ?

אני : חכה, יש לזה מחיר . . . . .

הבחור : חשבתי שאתה יועץ זוגי, שדכן, מאמן אישי לזוגיות, לא סוחר ממולח שבא לעשות עלי כסף.

אני : לא דיברתי איתך על כסף, המחיר שאתה צריך לשלם על מנת לזכות חזרה בשנים האבודות שלך הוא לתת לי את . . .  "החלום שלך".
אני אקח ממך את החלום שלך, ואתן לך תמורתו חיים חדשים, משפחה חדשה, כאלו אתה מתחתן בגיל 30 - 27

הבחור : לא הבנתי, לוותר על החלום שלי  ? אני הרי רוצה להקים בית להוליד ילדים.  וגם מה הקטע של להחזיר את השנים אחורה, לא הבנתי אותך בכלל ?

אני  :  אני אסביר לך,   על מנת להגשים את החלום שלך על משפחה, זוגיות, וילדים,  אתה אומר לי שאתה רוצה להתחתן עם בחורה מקסימום בגיל 35, ודווקא רווקה.   היום אתה בן 47, וזה לא כל כך הולך לך. למעשה נוצר מצב שאתה דוחה על הסף גם בחורות בגיל 40 שרוצות אותך, משום שחשוב לך הנושא של הילדים.

נוסף לכך אתה אומר לי שגם אם היא גרושה/  אלמנה, אתה רוצה שתהייה בלי ילדים, משום שאתה רוצה שהילדים יהיו שלך. שזה אומר שהיא התאלמה / התגרשה חודשים ספורים אחרי חתונתה, ולא הספיקה ללדת. שגם הגדרה זו הופכת את השידוך לנדיר. שהרי גם אם נמצא אישה כזו, יש עוד הרבה פרמטרים שצריך לבדוק מלבד הגיל והילדים, ואחרי כל הסיפור הזה גם היא צריכה לרצות אותך.


בקיצור היית שמח לעזור, אבל ההגדרות שלך מקשות מאוד על החיפוש.
אני מחוייב להגיד לך את האמת, בדרך הזו אתה עשוי לצאת קרח מכאן ומכאן, לא רווקה בת 35 - 30 , ולא גרושה / אלמנה בגיל 40. כך לא יתממש לא החלום על הילדים, ולא החלום על האישה. 


הבחור : טוב, אז אתה אומר שאני צריך לתת לך את החלום שלי, כלומר לוותר עליו ?  מה אתה נותן לי בתמורה ?

אני : תראה, אם היית מתחתן בגיל 30 - 27 , אני מניח שהיו לך (נגיד) שישה ילדים חמודים ומקסימים. היית יושב בשולחן שבת כאשר אתה מוקף בבני משפחתך, ובעוד מספר שנים גם הנכדים היו יושבים לך על הברכים.
תדמיין לך איך בפסח היית יושב בראש השולחן ועורך את ליל הסדר "כראש השבט", כאשר הילדים, החתנים, הכלות, והנכדים מקיפים אותך באהבה. . . . 

הבחור : תגיד אתה זורה לי מלח על הפצעים  ?. . .  . הרי אתה יודע שאני רוצה את זה, ומאידך כבר לעולם לא אזכה לזה. זה נושא מאוד עצוב אצלי, אתה יודע את זה. . . . 

אני : אני לא זורה לך מלח על הפצעים, ומה שאמרת שכבר שלעולם לא
תזכה לזה,  זה פשוט לא נכון.
אני מכיר בחורה מדהימה, טובת לב, ישרה, אישה חמה וחכמה, יראת שמים ובעלת מידות. אישה שבאמת אני מאחל לכל גבר שתהייה לו אישה כזו.  
(ואני לא סתם מבזבז מילים, אני לא אומר דברים כאלו על כל אחת.) 

מה שאני מציע לך הוא להכיר בחורה אלמנה בת 43 עם שישה ילדים חמודים ומקסימים, בעלה נהרג בתאונת דרכים לפני חמש שנים. היא מחפשת בעל עם לב רחב ואוהב שיהיה גם דמות של אבא עבור הילדים, שזה כל כך חסר להם.

הבחור : (צוחק לי באוזן) אתה מטורף, אתה לא נורמלי. . . .

אני : המצב הנורמלי הוא התאור שתארתי לך, שאתה "כראש השבט" מוקף בבני משפחה שאוהבים ומעריכים אותך. המצב הלא נורמלי הוא המצב של הרווקות והבדידות שלך. חשוב לי שתבין שמה שאמרתי לך זה מפני שאני אוהב אותך ורוצה בטובתך. אין לי שום כוונה לזרות לך מלח על הפצעים, או להקניט אותך.

הבחור : לא, אתה לא הבנת, זה לא מה שאני מחפש. אמרתי לך כבר.


אני : הבנתי מצויין מה שאמרת לי, לכן אמרתי לך שיש לכך תשלום.
אני אקח ממך את החלום שלך. שלא מקדם אותך לשום מקום. ובתמורה אתן לך את השנים האבודות שלך. ותחיה כאילו התחתנתה בגיל 30 - 27 


הבחור  : אתה רוצה להגיד לי שאתה לא מאמין שאוכל להתחתן עם רווקה עד גיל 35 כמו שבקשתי ממך, נכון ? 

אני : לא רק שאני לא מאמין שזה יקרה (תסביר לי בבקשה למה שזה יקרה) אלא שגם אם זה יקרה הסיכוי לחיים טובים ומאושרים נמוך הרבה יותר, מאשר ההצעה שאני הצעתי לך.
תבין רגע, להתחתן זה קודם כל שהבחורה תשמח בך ואתה בה. אם תתחתן איתה בגלל הגיל, והיא תתחתן איתך בגלל הכסף. זה אומר ששניכם אינטרסנטים שהמשותף בניכם נמוך זה אומר גם ששניכם אגואיסטים, ומימלא יהיו בניכם הרבה מריבות במיוחד על הדברים הקטנים והמעצבנים שבחיים.


מאידך אם תתחתן עם הבחורה שאני מציע לך, זה יהיה מפני שיש בלב שלך הרבה נתינה, חסד, ואהבה. דברים שהם ארובה לנישואים מוצלחים. זה עוד לפני שספרתי לך על המידות הטובות של האישה הזו, ולמה אני בטוח שבעלה יהיה מאושר איתה.   היא פשוט אישה טובה ומדהימה. היו לה גם חיי נישואין טובים עד שבעלה נהרג באותה התאונה.

הבחור : אני מבין שאין לי מה לדבר איתך, אתה לא מספק את הסחורה. התקשרתי אליך על מנת שתציע לי בחורה רווקה עד גיל 35, ואתה מנסה לשכנע אותי להכיר אלמנה בגיל 43

אני : א - לא סחורה,   ב - אלמנה שמתאימה לך ע"פ מה ששמעתי ממך, זה הבית שמלכתחילה היית מחפש. אלא שאם תלך ע"פ ההגדרות שלך היום, לא תגיע לא לאישה ולא לילדים. ואם תלך ע"פ ההצעה שאני מציע לך, אולי תמצע את עצמך עוד חצי שנה. כאדם שהתחתן בערך לפני 15 - 10 שנים.
אף אחד במקום המגורים החדש שלכם לא ידע את זה שאתם זוג טרי. ומפני שאני יודע עד כמה מדובר באישה וילדים טובים, אני בטוח שיהיו לכם חיים טובים.

(הבחור קוטע אותי, אבל אני ממשיך)

אני : אני יודע שאני מקפיץ אותך, אבל תקשיב לי עוד רגע זה ישתלם לך. הרי אתה מבקש את מה שאתה מבקש מפני שאתה רוצה שיהיה לך טוב בחיים, אתה רוצה להיות שמח ומאושר בך ובמשפחה שלך, אם תסכים לוותר על החלום הלא נכון שלך, שמדמיין לך שדווקא שם נמצא האושר. אתה תגיע לאושר האמיתי, למשפחה וילדים כמו ששנים חלמת על כך. ואם לא תוותר על החלום שלך להתחתן עם רווקה עד גיל 35, גם את זה לא יהיה לך. 

הבחור : (קצת כועס) אתה טועה ולא מקשיב, אם היית רוצה להתחתן כמו שאתה מציע, כבר מזמן הייתי מוצא בחורה כזו, אבל אני לא רוצה, לכן התקשרתי אליך שתעזור לי למצוא את מה שאני מחפש.

אני : אתה אומר שע"פ הדרך שלי כבר יכולת להיות נשוי, וע"פ הדרך שלך אתה עדיין מחפש משך מספר שנים.   אלא שכמובן לא מתחתנים עם כל אחת, ואתה רוצה להיות מאושר אחרי החתונה. לכן אני חוזר ואומר לך, אני מאמין שאת האושר שלך אתה תמצא דווקא עם האישה הזו, וגם בנושא של הילדים, אם אתה אוהב ילדים, אתה תהייה מאושר איתם. מדובר במשפחה נהדרת.
 
מאידך החלום על בחורה רווקה בגיל 35 - 30 לא יתן לך את האושר שאתה מדמיין שיהיה לך, משום שאתה לא עונה לצפיות של הבחורה, ואם היא תתחתן איתך זה יהיה מתוך אילוץ של למצוא חתן. אבל באמת היא לא תהייה מאושרת, דבר שכמובן ישפיע על כל הבית שלכם לרעה.

הבחור : כבר הרבה אמרו לי את הדברים האלו, חשבתי שאתה משהו אחר. לצערי אנחנו לא רואים את הדברים עין בעין, ולכן אני מאחל לך יום טוב ולהתראות. אם בכל זאת תרצה להכיר לי רווקה עד גיל 35, יש לך את הטלפון שלי

אני : אני מאחל לך חיים טובים ומאושרים כמו שאמרתי לך , יום טוב .  . . .אז לבחור הזה אני כנראה לא אשדך, הוא חי בתוך הדמיונות שלו. שדווקא ע"פ ההגדרה שלו יהיו לו חיים טובים ולא אחרת. כך הוא גם פספס הרבה הצעות טובות שהיו לו בעבר, גם כאשר הוא היה בגיל 35. הוא היה נעול על הגדרה מסויימת, ולא על קשר שעושה לו טוב בחיים. לכן נשאר רווק עד גיל 47.

גם אם אמצא לו היום רווקה בגיל 35 כפי שביקש, היא לא תתאים לו.  מפני שהוא הולך ע"פ ההגדרות הקבועות אצלו מראש. ולא ע"פ הקשר הטוב אותו הוא יכול לפתח עם הבחורה. מה שאומר שגם אם אמצא לו בחורה ע"פ הגדרתו, היא תצטרך "לשמש אותו" ולספק לו את מה שהוא רוצה שיהיה באישתו.  וזה דבר שאני לא אתן לו לקרות, וגם לא כל בחורה נורמלית. 
 
גם אם תהייה בחורה שתחפש חתן 12 שנים גדול ממנה. אני אסביר לה למה זה לא מתאים לה, ומה לדעתי עליה לחפש על מנת לבנות את החיים שלה באופן הנכון והבריא ביותר עבורה.


אבל לגבי הבחורה בת 43 זה סיפור אחר, אם רק יהיה לי את האדם המתאים, אשמח לשדך לה. מפני שאני יודע שאיתה יהיה לחתן חיים טובים ומאושרים.


זה לא רק מאמר, זו בקשה אמיתית !!!
מדובר במקרה אמיתי

אם יש לך הצעה שנראת לך מתאימה עבור הבחורה שכתבתי עליה כאן
זה המייל שלי  zoogyot@gmail.com
תכתוב לי + הטלפון שלך
ואחזור אליך בהקדם על מנת לשדך בניכם
מצווה בקליק - העבר מאמר זה לכל חבריך הזקוקים לו
אלי גרון - ביה"ס לזוגיות בואי כלה
02-5792540 
 
 
 

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים