ישנם רווקים ורווקות שטוענים שבחגים כאשר כל המשפחה ביחד, הם מרגישים בעוצמה רבה יותר את החיסרון שברווקות. במיוחד אם יש במשפחה כבר אחים ואחיות נשואים.  לעיתים עד כדיי שהדבר מאפיל על כל אוירת החג.

אך האמת היא שהכל עניין של גישה, אנו גורמים לעצמנו, או ליתר דיוק - אנו מחליטים איך נרגיש וכיצד נחווה דברים מסוימים. כך שלפני שאכנס להסבר של מה עושים ואיך עושים. ראשית אנו צריכים להחליט להיות שמחים בחג . או לכל הפחות לא לתת להרגשות לא רצויות להציף אותנו.

אך כעת ניגש לעניין  : כיצד לנצל נכון את החג לקידום מציאת הזוגיות שלך. ונתחיל בסיפור קטן.
יום אחד קבלתי טלפון מבחורה שהרגישה שהזמן עובר לה והיא לא מקבלת הצעות. שאלתי כמה שאלות, ביררתי כמה בירורים. ואז התגלו הדברים הבאים.

בעבר, כאשר היא היתה בת שירות באחד מישובי השומרון , והפכה להיות בת בית ביישוב. שהיה אז ישוב קטן ומשפחתי. היא קבלה הרבה הצעות.  כמו כן  גם לאחר  השירות הלאומי,  כשלמדה במדרשה, וכן כשהמשיכה כמדריכה במדרשה. בכל התקופות האלו. היא קבלה לא מעט הצעות.

כך כעת שחזרה לבית של ההורים. כבר אין היא מקבלת הצעות כבעבר, ולמעשה היא מרגישה שכעת היא קצת נתקעה. . . והזמן עובר

היה זה לפני ראש השנה, אך הכלל הזה נכון כמובן גם לחג הפסח ולשאר החגים. אמרתי לה - אולי כדאי להרים טלפונים לחברות מהעבר ולאחל חג שמח, חברות כאלו שלא ראית שלוש וארבע שנים ?
כמו גם למשפחות שהתארחת אצלהם בשבתות, ביישוב או כשלמדת במדרשה. יש לך הרי מספר משפחות כאלו שהיית איתם בקשר נפלא לפני שהוא נותק. מדובר במשפחות שמכירות  אותך, אוהבות אותך, ואף הציעו לך הצעות בעבר.
כמו גם חברותיך לשירות הלאומי ולמדרשה.

מה את אומרת שאלתי, לא כדאי להתקשר ולאחל חג שמח ? הם הרי ישמחו לשמוע את קולך. את לא צריכה להתקשר ולבקש באופן ישיר שידוך. קודם כל צריך להתעניין בשלומם ולהגיד שהתגעגת. כמו גם לעדכן במה שעשית בשנים האחרונות מאז שראית אותם פעם אחרונה.

יכול להיות שגם יזמינו אותך לבוא לשבת, או לפיקניק המשפחתי בחול המועד. את עניין השידוכים תשאירי לסוף. אך כנראה שהוא יעלה מעצמו עוד לפני כן.  הם יבינו לבד שהם צריכים לפעול עבורך. כך שגם אם לא תדברו על זה. יכול להיות שכעבור מספר ימים תקבלי טלפון עם הצעה.

אך חשוב לא פחות, אל תתקשרי רק לחברה הכי טובה שלך על מנת לדבר איתה שעתיים. לכך יש זמנים אחרים.  בערב החג תתקשרי  לכמה שיותר חברות מהעבר שישמחו לשמוע אותך, כל אחת כזו היא מאגר מהלך, שרק צריך לגרום לה לחשוב עליך.

אם תתקשרי רק לחברה אחת, סביר שאם תקבלי הצעה. תקבלי רק הצעה אחת. אך אם תתקשרי למספר חברות, תקבלי מספר הצעות. אז תוכלי לברור איזה הצעה את באמת רוצה לקבל.
יתרה מכך, במידה והפגישה לא תעלה יפה, יהיו לך עוד מספר במחסנית הצעות מספר שאת יכולה לחזור אליהם.

היופי בשיטה הזו היא לא רק בכך שאת יכולה לגרום לאנשים לפעול עבורך (לתפעל אותם מתוך רצון שלהם) הדבר היותר יפה כאן הוא שבלי לשים לב
את מתקשרת לחברות היותר טובות שלך מהעבר, אלו שמכירות אותך יותר טוב מאשר אחרות. מה שגורם לכך שההצעות שתקבלי יהיו מימלא הצעות ממקודות לאישיות שלך כי הם יבואו מחברות שמכירות אותך ורוצות בטובתך. 

הכרויות בשיטה זו ודאי יותר מדוייקות מהכרויות דרך אתרי הכרויות, שאז עבודת הבירור הרבה יותר קשה ומתסכלת (כמעט על גבול הבילוש. . . )  

לכן אין כמו טלפון עם חיוך בערב החג לאחל חג שמח, על מנת  להזכיר לאוהביך  בהווה ובעבר, אנשים שרוצים בטובתך  את קיומך. 
במקרה פספת את ערב החג, אני בטוח  שגם איחולי חג שמח בחול המועד יתקבלו בברכה.

את הסיפור הזה סיפרתי כבר למספר אנשים מאז, ולכולם הוא עזר לקבל הצעות חדשות.


אלי גרון
ביה"ס לזוגיות בואי כלה


מצווה להעביר מאמר זה הלאה לפנויים ופנויות נוספים 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים