עם מי  להתיעץ ומי יזיק לפגישות שלי אם התיעץ איתו.

הפסוק במשלי אומר " דאגה בלב איש ישחנה" וכן " ותשועה ברוב יועץ".
כמו גם  מאמר חז"ל בפרקי אבות " אל בינתך אל תישען". ועוד הרבה פסוקים ומאמרים חז"ל  בכיוון זה.
היינו  :  חז"ל התוו לנו דרך ברורה האומרת שאדם הרוצה להצליח (בכל נושא)  חייב להתיעץ עם זולתו. ולא מדובר רק על דברים שאין לאדם  עליהם תשובה. אלא מדובר על התיעצות גם בדברים שיש לאדם עליהם דעה ברורה. התיעצות כזו נותנת לאדם מעבר לדעה הברורה שלו. זוויות מחשבה נוספות, שלבד לא היה יכול להגיע אליהם.

שבעתים הדבר נכון בנושא שידוכים
כמעט בכל פעם שאני מדבר עם אדם המתלבט בנושא הכרויות דייטים ושידוכים. ואני שואל מדוע נפלו לו הפגישות שנפגש עד כה. אני מוצא נקודות שבקלות היה ניתן לגשר עליהם. ולהמשיך את הקשר, לעיתים עד כדיי חתונה !

נושאים של מה בכך, או מתן פרשנויות מוטעות להתנהגויות  מסויימות שבן הזוג או בת הזוג שלהם ביצעו. כמו גם בילבול בין עיקר לטפל בחיים. או סתם דמיונות שווא על איזה בן זוג או איזה בת זוג מחפשים. הם נחלתם של רבים וטובים. שאם היו  מתיעצים עם אדם ראוי (ארחיב בהמשך מי הוא אדם ראוי לכך)  היו ודאי כבר נשואים עם ילדים.

אני אומר זאת משום שעיקר ההצלחה בשידוכים הוא לא לקבל עוד הצעה ועוד הצעה. אלא העיקר בשידוכים הוא לדעת להתגבר על המכשולים והפערים. כך שגם הפגישה הזו לא תיפול כמו קודמותיה.עם מי לא מתיעצים

לא טוב להתיעץ עם רווקים או רווקות. (סליחה אם אני פוגע במישהו, או מישהיא) למרות שהם גם נפגשים ומחפשים את בן הזוג או בת הזוג שלהם. ובעצם משום כך. אם העצות שלהם היו יכולות לגשר ולהתגבר על פערים בין בני זוג. סביר להניח שהם היו כבר נשואים.
מה שיותר מצוי  זה אנשים שלא באים בגישה של להתגבר על פערים ולהבין אחד את השני. אלא גישה ביקורתית הסוקרת את בן הזוג או את בת הזוג בעין בוחנת. עד כדיי שלא משאירם מקום למתיעץ להמשיך את הקשר.

תופעה זו מוכרת מאוד בדירות של רווקות. שם מצוי כאשר אחת הבנות יוצאת לפגישה, כמובן שאר הבנות יודעות מכך. מה שמזמין את השאלות לאחר הפגישה    "איך היה ומה היה"   כעת על הבחור להתמודד  (בלי ידיעתו) עם הערות ושאלות בוחנות של שאר החברות בדירה. לפעמים מדובר ב - 4-5 נשים. במקום להתמודד עם העין הבוחנות של בחורה אחת, שאיתה הוא בונה את הקשר. 
אצל הגברים המצב לא בהרבה יותר טוב, שם גם האגו של "עם מי אתה נפגש ?" תופס מקום חשוב בהערות  "הבונות" והתוצאות של סיום הקשר, לא מאחרות לבוא.

חשוב להזכיר כי הבעיה העקרית בהתיעצות עם רווקים ורווקות היא חוסר הראיה הכוללת את שני בני הזוג כאחד, כמו גם חוסר ההבנה של בן הזוג או בת הזוג, או ההבנה והנסיון בבניית זוגיות בכלל. שהוא נושא סבוך, ולא ברור מאליו.

אפשרות הטעות השניה שמשודכים מרבים לטעות בה היא התיעצות עם ההורים. אומנם אנו אוהבים ומכבדים את ההורים שלנו. וכמובן צריך לשמור אותם בתמונה. היינו ניתן להודיע כי אני נפגש עם בן זוג או בת זוג. בלי לרדת יותר מדי לפרטים.
זאת משום שבאופן טבעי ההורים רוצים את הכי טוב עבור הילדים שלהם לפעמים אפילו באופן קיצוני. מה שמפיל הרבה פגישות טובות שיכלו להסתיים בחתונה.
אומנם צריך לשמוע מה יש להורים להגיד, הרי נסיון החיים שלהם הוא רב, והם רוצים בטובתינו. אך התיעצות על פרטי הפרטים שבשידוך יכולה לעיתים ליטול מידנו את האפשרות להחליט כבני חורין עם איזה בן זוג או בת זוג ברצונינו להתחתן.

כמו גם בעיה נוספת שעלולה להתעורר אגב התיעצות יתר עם ההורים  : והיא שבן הזוג או בת הזוג שלנו לא ירגישו נעים אחרי החתונה לפגוש את הורינו, לעשות שבת אצל ההורים וכ"ו. כאשר אלה יודעים על בן הזוג או בת הזוג שלנו הכל. כולל סודי הסודות האישיים שהמתקנו בנינו בפגישות בארבע עיניים. 

אם מי כן להתיעץ
עם אדם הנשוי, כבר מספר שנים בעל ראיה מרחבית וחוכמת חיים.
זה יכול להיות גיס, גיסה, אח גדול, או אחות גדולה. רב, או יועץ / יועצת נישואין  שהמשותף לכולם מעבר לעובדת  היותם נשואים כבר מספר שנים.  זה שהעצות שלהם אינם עצות אגואיסטיות, הרוצות באופן טוטלי את הכי טוב עבורכם.
(סגולה בדוקה לרווקות מאוחרת)
אלא יודעים לשקול באופן בהיר ומפוקח את הנתונים שאתם מביאים לידיעתם.  ואין להם בעיה להגיד לכם שטעיתם, אם אכן טעיתם (פחות מצוי אצל חברות  טובות המבינות אחת את השניה)

התיעצות באתר בואי כלה
ניתן להתיעץ איתי באופן אישי על כל נושא או התלבטות במציאת בן או בת זוג

באמצעות קישור זה

אלי גרון
ביה"ס לזוגיות בואי כלה
עם עוד מאמר מתוך
קורס הכרות מקדמת חתונה
הקורס שיוביל אותך לחופתך תוך מספר חודשים בלבד
אי"ה  . . .  והוא רוצה, עובדה שהוא שולח לך עוד הזדמנות ועוד אחת.
לכן חשוב ללמוד כיצד לא לפספס את ההזדמנויות 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

לייבסיטי - בניית אתרים